airpodspro2

Apple opracowuje bezdotykowy sposób sterowania AirPods’ami

Firma Apple zarejestrowała nowy patent, który opisuje bezdotykowy sposób interakcji użytkowników ze słuchawkami AirPods. Zobacz jak to wygląda.

Według patentu, użytkownicy będą mogli kontrolować głośność odtwarzanego dźwięku poprzez gesty, ruchy oraz pozycje swojej głowy, co pozwoli na pełną swobodę ruchów i wygodę korzystania z urządzenia w każdych warunkach.

Sposób ten szczególnie sprawdzi się podczas aktywności fizycznej, jak bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia w siłowni. W takich sytuacjach, gdy ręce są zajęte lub opuszczone, sterowanie za pomocą gestów i ruchów głowy staje się bardzo praktyczne i wygodne.

Bezdotykowy sposób sterowania słuchawkami AirPods

Apple opracowuje bezdotykowy sposób sterowania AirPods'ami ciekawostki słuchawki AirPods, bezdotykowy sposób sterowania AirPods, AirPods  Firma Apple zarejestrowała nowy patent, który opisuje bezdotykowy sposób interakcji użytkowników ze słuchawkami AirPods. Zobacz jak to wygląda. patent

Według opisu patentu, użytkownik będzie mógł zmieniać głośność odtwarzanego dźwięku poprzez pochylanie głowy do przodu lub do tyłu, a także przez obracanie głową w lewo lub w prawo. Funkcję można również zrealizować poprzez przytrzymywanie głowy w określonej pozycji, co umożliwi wielokrotne wykonywanie operacji, podobnie jak w przypadku trzymania klawisza głośności na smartfonie.

Warto zaznaczyć, że opatentowany sposób sterowania nie jest jedyną innowacją, jaką firma Apple wprowadziła do swoich słuchawek AirPods. Już wcześniej, firma umożliwiła użytkownikom kontrolowanie odtwarzania muzyki za pomocą tapnięć na powierzchnię słuchawek, a także obsługę asystenta głosowego Siri bez użycia rąk.

W obecnych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, każda firma, która chce pozostać na rynku musi wprowadzać nowe i innowacyjne rozwiązania. Bez wątpienia, opatentowany przez Apple sposób sterowania AirPods jest kolejnym krokiem w kierunku coraz bardziej intuicyjnego i wygodnego korzystania z urządzeń elektronicznych. Czy i kiedy firma wprowadzi tę innowację do swoich produktów, pozostaje jednak kwestią otwartą.

Co myślicie o takiej formie sterowania słuchawkami bezprzewodowymi Apple AirPods? Podoba się Wam ten patent? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Zapraszamy także do odwiedzenia wcześniejszych naszych wpisów, a także do ich oceny. Gwiazdki znajdziecie pod każdym publikowanym przez nas wpisem.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top