macbookpro 1

Apple oszukuje? Podstawowemu MacBookowi Pro z M3 bardzo brakuje RAM-u!

Kilka dni temu, Apple oświadczyło, że 8 GB RAM w nowym MacBooku Pro z M3 jest równoważne 16 GB RAM w innych laptopach. Chyba tak nie jest.

Firma twierdzi, że taka konfiguracja nie wpływa negatywnie na wydajność urządzenia. Jednakże, wielu użytkowników i ekspertów branżowych wyraziło sceptycyzm co do tej deklaracji. Znany youtuber, Maxim Yuryev z kanału Max Tech, postanowił zweryfikować te twierdzenia Apple i wykonał serię testów, które następnie zamieścił na swoim kanale.

W celu zapewnienia obiektywności, Maxim przeprowadził testy na dwóch niemal identycznych modelach 14-calowego MacBooka Pro z chipem M3 – jednym wyposażonym w 8 GB RAM, a drugim w 16 GB. Testy objęły różne programy i zadania, by zilustrować realne warunki użytkowania.

Czy nowemu MacBook Pro z czipem M3 brakuje RAM-u?

Apple oszukuje? Podstawowemu MacBookowi Pro z M3 bardzo brakuje RAM-u! ciekawostki wydajność, Testy, ssd, ray tracing, RAM, Photoshop, Multimedialne, MacBook Pro, M3, Final Cut, Chip M3 Pro, cena, Blender, Apple, Adobe  Kilka dni temu, Apple oświadczyło, że 8 GB RAM w nowym MacBooku Pro z M3 jest równoważne 16 GB RAM w innych laptopach. Chyba tak nie jest. macbookpro 2023

Wyniki tych testów były jednoznaczne. W programach takich jak Photoshop, Final Cut i Adobe Lightroom Classic, model z 16 GB RAM radził sobie zdecydowanie lepiej od wersji z 8 GB RAM. Różnice te były szczególnie widoczne w zadaniach wymagających intensywnego przetwarzania, takich jak renderowanie w Blenderze czy eksportowanie w Final Cut. Model z mniejszą ilością pamięci miał trudności z wykonywaniem tych zadań, a funkcje takie jak akceleracja ray tracingu były dostępne tylko w wersji 16 GB RAM.

Wyniki te rzucają cień wątpliwości na twierdzenia Apple dotyczące równoważności 8 GB RAM do 16 GB w innych laptopach. Wydaje się, że dla użytkowników, którym zależy na wysokiej wydajności, szczególnie w zaawansowanych zastosowaniach graficznych i multimedialnych, model z większą ilością pamięci RAM będzie lepszym wyborem.

Test możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Wniosek jest tylko jeden. Jeśli szukasz komputera o wysokiej wydajności, MacBook Pro ze średniej półki, wyposażony w chip M3 Pro oraz 1 TB dysku SSD, wyceniany na 2499 USD będzie znacznie lepszym wyborem. Jak widzicie podstawowy model, którego cena wynosi 1599 USD może nie spełniać oczekiwań użytkowników zależnych od wysokiej wydajności.

A co ty o tym myślisz? Jakie jest twoje zdanie w tym temacie? Daj nam koniecznie znać w komentarzach lub napisz do nas na naszym koncie na platformie X.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 187

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top