applewatchseries9

Apple potwierdza problem z dotykiem w Apple Watch Series 9 i Ultra 2

Frma Apple podzieliła się informacjami na temat problemu dotykowego, który dotyczy użytkowników najnowszych modeli zegarków Apple Watch Series 9 oraz Ultra 2.

Problem, który został ujawniony w wewnętrznej notatce skierowanej do autoryzowanych serwisów Apple, dotyczy nieprawidłowego reagowania ekranów dotykowych w tych urządzeniach na dotyk użytkownika.

Zgodnie z treścią wspomnianej notatki, firma z Cupertino przyznała, że jest świadoma sytuacji i prowadzi szczegółowe dochodzenie w celu znalezienia skutecznego rozwiązania. Problem objawia się poprzez niezamierzone aktywacje funkcji ekranu dotykowego, co w niektórych przypadkach zostało określone mianem “ducha dotyku”. Użytkownicy doświadczający tego zjawiska mogą zauważyć, że ich zegarek reaguje, jakby był obsługiwany, mimo braku fizycznego kontaktu. Może to prowadzić do niekontrolowanych działań, takich jak samoczynne rozpoczynanie połączeń telefonicznych czy problemy z wprowadzaniem hasła do urządzenia.

Apple potwierdza problem z dotykiem w Apple Watch Series 9 i Ultra 2 ciekawostki problem z dotykiem, apple watch ultra 2, Apple Watch Series 9, 2024  Frma Apple podzieliła się informacjami na temat problemu dotykowego, który dotyczy użytkowników najnowszych modeli zegarków Apple Watch Series 9 oraz Ultra 2. AppleWatchUltra2

W odpowiedzi na te niepokojące doniesienia, Apple sugeruje tymczasowe rozwiązanie problemu poprzez zalecenie użytkownikom aktualizacji oprogramowania ich zegarków. Firma wyraża nadzieję, że nadchodząca aktualizacja systemu watchOS przyniesie oczekiwaną poprawę. Mimo to, na chwilę obecną, Apple nie podało dokładnych informacji dotyczących rozpowszechnienia problemu ani nie określiło precyzyjnych ram czasowych dla wprowadzenia trwałego rozwiązania.

W ramach procedury postępowania z wykrytym problemem, Apple wstrzymało serwisowanie dotkniętych modeli do czasu wyjaśnienia przyczyn i znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Serwisanci są instruowani, by w przypadku zgłoszeń od klientów zalecać restart urządzenia poprzez jednoczesne przytrzymanie korony cyfrowej (Digital Crown) i bocznego przycisku przez co najmniej 10 sekund, aż do pojawienia się logo Apple. Jest to standardowa procedura mająca na celu tymczasowe zaradzenie problemowi.

Nowe modele zegarków Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2, które pojawiły się na rynku we wrześniu 2023 roku, zyskały szerokie zainteresowanie ze względu na zaawansowane technologie i innowacje, jakie oferują. Niemniej jednak, wspomniany problem z dotykiem stał się powodem do zmartwień dla użytkowników i firmy, która stawia sobie za cel dostarczanie produktów najwyższej jakości.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top