iphone14pro

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max

Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie!

Na początek zacznijmy od notcha!

Dynamic Island: tak zmienia się Notch

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! notch1

Pierwsza nowość, która przyciąga wzrok znajduje się na froncie i dotyczy Notcha, który został zastąpiony nowym wcięciem, a raczej pigułką, która płynnie integruje się z systemem operacyjnym, zapewniając dynamiczny interfejs.

Apple nazywa ją Dynamiczną Wyspą i udostępnia ją w całym systemie operacyjnym, aby dostarczać potwierdzenia, powiadomienia i inne istotne informacje w sposób całkowicie dynamiczny i stale ewoluujący, jednocześnie integrując jeszcze lepiej działającą kamerę przednią.

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! notch2

Począwszy od Face ID, przez odtwarzanie muzyki i informacje o połączeniach, notch pasuje do wszystkiego. Nie brakuje wsparcia dla aplikacji firm trzecich, dzięki czemu wszyscy deweloperzy mogą doskonalić swoje doświadczenie użytkownika.

Always-On Display: debiutuje w iPhone 14 Pro

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! alw

Nowy wyświetlacz jest większy i jaśniejszy, ze szczytową wartością 1600 nitów dla treści HDR i szczytową wartością 2000 nitów dla użytku zewnętrznego, aby zrekompensować jasne światło słoneczne.

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! ip14 2

Dodatkowo, po raz pierwszy w iPhonie pojawia się zawsze włączony wyświetlacz, który w połączeniu z nowym lockscreenem systemu iOS 16 zapewnia najlepsze możliwe wrażenia użytkownika.

A16 Bionic: moc iPhone’a 14 Pro

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! A16

Nowy układ zasilający iPhone’a 14 Pro nosi nazwę A16 Bionic i posiada 16 miliardów tranzystorów. Zaprojektowany i zbudowany w 4 nanometrach chip jest najpotężniejszym, jaki kiedykolwiek pojawił się w smartfonie, przewyższając swoich konkurentów o 40 procent. Procesor jest 6-rdzeniowy (2 rdzenie o wysokiej wydajności – 4 rdzenie o wysokiej wydajności) z całodziennym czasem pracy na baterii.

GPU posiada 5 rdzeni i oferuje większą płynność wszystkich zadań graficznych. Nadchodzi również Display Engine, silnik, który zarządza wyświetlaczem, aby zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia.

Jeśli chodzi o zdjęcia, system Pro Camera firmy Apple wykorzystuje całą moc A16 Bionic, aby otworzyć nową erę w fotografii iPhone’a.

Aparat 48MP po raz pierwszy w iPhone

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! kam1 1

Aparat iPhone’a po raz pierwszy staje się 48MP i oferuje czujnik quad-pixel, aby całkowicie odmienić doświadczenie użytkownika. System ten jest najlepiej dostosowany do wykonywanych zdjęć, zapewniając maksymalną szczegółowość we wszystkich optymalnych warunkach oświetleniowych, zachowując zalety 12MP dla zdjęć przy słabym oświetleniu, nadal zapewniając dwukrotnie większą wydajność niż iPhone 13 Pro.

Obrazy widziane podczas prezentacji dobrze wróżą i oferują niesamowity poziom szczegółowości. Wszystkie te MP pozwalają następnie systemowi na automatyczne dostosowanie kadrowania, przy odpowiednich uprawach, aby zapewnić również 2x zoom cyfrowy w pełnej rozdzielczości. Obiektywy pozostają takie same, czyli 0,5x, 1x i 3x, jak w iPhone 13 Pro.

W każdym przypadku obiektywy są ulepszone, tak jak w przypadku nowego ultraszerokokątnego obiektywu, który poprawia również swoje osiągi w makrofotografii.

Oczywiście nowy sensor, wraz z nowym algorytmem przetwarzania, obsługuje format ProRAW, zapewniając maksymalną wszechstronność edycji dla profesjonalistów.

Lampa błyskowa doskonale dostosowuje się do różnych typów zdjęć, oferując większą moc oświetlenia w przypadku zdjęć przy słabym oświetleniu.

Awaryjna łączność satelitarna

Apple przedstawia iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max ciekawostki wszystko o iphone 14 pro i phone 14 pro max, iphone14 pro oficjalnie, iphone 14 pro max specyfikacja, iphone 14 pro max oficjalnie, iphone 14 pro max cena, iphone 14 pro cena, iPhone 14 Pro, apple prezentuje iphone 14 pro  Apple zaprezentowało nowego iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Czym smartfony różnią się od poprzedników? Specyfikacja, cena wszystko w tym wpisie! satelita

Chociaż konstrukcja nie zmieniła się zbytnio w stosunku do iPhone’a 13 Pro, Notch na bok, istnieje wiele wewnętrznych zmian, które sprawiają, że jest to najpotężniejszy szczyt linii Apple, jaki kiedykolwiek widział. I o ile w USA nie można już korzystać z fizycznych kart SIM, o tyle model będący w sprzedaży w Europie będzie mógł polegać zarówno na slotach SIM, jak i eSIM.

Jak widać w iPhone 14, model Pro może mieć również dostęp do awaryjnej łączności satelitarnej za pośrednictwem satelity, z niesamowitym wachlarzem optymalizacji sprzętu, oprogramowania i infrastruktury, które mogą zapewnić zwiększone bezpieczeństwo użytkownikom, którzy często wychodzą na zewnątrz.

Ceny i dostępność iPhone’a 14 Pro

Nowe iPhone’y 14 Pro i iPhone’y 14 Pro Max można zamawiać od 9 września, a dostępne będą od 16 września w cenie od 6499 zł za model startowy. Polskie ceny wszystkich modeli znajdziecie tutaj – iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro i 14 Pro Max – cena w Polsce.

Więcej na temat nowych produktów możecie przeczytać poniżej:

Co sądzicie o nowych smartfonach? Dajcie znać w komentarzach!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top