Mac Pro 2023

Apple rozwiązało problem z dyskiem twardym Mac Pro 2023 w macOS Ventura 13.5

Niemal miesiąc temu, koncern Apple w swoim dokumentacji wsparcia technicznego ujawnił istnienie problemu z dyskami twardymi SATA w Mac Pro 2023.

Szczegółowe raporty wskazywały, że gigant technologiczny z Cupertino zdawał sobie sprawę z tego mankamentu i planował go usunąć w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania macOS. Wczoraj firma wywiązała się ze swojej obietnicy.

Aktualizacja wsparcia technicznego ze strony Apple została odświeżona, sygnalizując, że wyżej wspomniane trudności zostały zażegnane w najnowszej wersji macOS Ventura 13.5, która trafiła do użytkowników w dniu wczorajszym. Wszyscy posiadacze dotkniętych modeli Mac Pro muszą jedynie zainstalować najnowszą aktualizację systemu. Co więcej, zgodnie z przewidywaniami, ten sam problem zostanie najprawdopodobniej usunięty w testowej wersji systemu macOS Sonoma.

Apple rozwiązało problem z dyskiem twardym Mac Pro 2023 w macOS Ventura 13.5 ciekawostki wsparcie techniczne, SATA, macOS Ventura 13.5, macOS Sonoma, Mac Studio, Mac Pro 2023, komputer stacjonarny, dysk twardy, design, chip Apple M2 Ultra, architektura krzemowa, Apple M2 Ultra, Apple, aktualizacja oprogramowania  Niemal miesiąc temu, koncern Apple w swoim dokumentacji wsparcia technicznego ujawnił istnienie problemu z dyskami twardymi SATA w Mac Pro 2023. MacPro

Warto przypomnieć, że model Mac Pro, mimo iż standardowo jest wyposażony w pamięć masową typu SSD, posiada również porty SATA, które umożliwiają podłączenie wewnętrznych dysków twardych. To właśnie one, z nie do końca zrozumiałych powodów, mogły niespodziewanie odłączyć się od komputera.

“Określone modele wewnętrznych dysków SATA mogą niespodziewanie odłączyć się od komputera Mac po wznowieniu pracy komputera z trybu uśpienia” – ostrzegał Apple w swoim komunikacie.

“Taka sytuacja może mieć miejsce, jeżeli komputer Mac samoczynnie przechodzi w stan uśpienia lub jest uśypiany przez użytkownika. Jeśli natkniesz się na komunikat mówiący, że dysk został niepoprawnie odłączony, powinieneś uruchomić komputer Mac ponownie, aby przywrócić połączenie z dyskiem.”

Nowo wprowadzony na rynek Mac Pro, który został zaprezentowany na konferencji WWDC, jest wyposażony w chip Apple M2 Ultra. Design tego komputera stacjonarnego nie odbiega od swojego poprzednika z 2019 roku, który był wyposażony w procesor Intel. Jednakże, z racji zastosowania przez Apple unikalnej architektury krzemowej, nowy Mac Pro nie posiada już możliwości rozbudowy pamięci RAM oraz karty graficznej. Dla klientów, którym nie zależy na możliwości rozszerzania PCIe, zamiast Mac Pro, warto rozważyć alternatywny model, czyli Mac Studio.

Jak zatem widzicie, problem z niespodziewanym odłączaniem się dysków SATA od modelu Mac Pro 2023 po wznowieniu pracy z trybu uśpienia, został skutecznie zażegnany przez firmę Apple. Wystarczy jedynie zainstalować najnowszą aktualizację systemu macOS Ventura 13.5, aby pozbyć się tego problemu.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 122

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top