ios17.1

Apple udostępnia iOS 17.1 i iPadOS 17.1 Relase Candidate

Dziś firma Apple udostępniła deweloperom iOS 17.1 i iPadOS 17.1 Release Candidates (RC) co stanowi ważny etap przed oficjalnym wydaniem oprogramowania.

Zaktualizowane wersje systemów zostały wydane do testów tydzień po publikacji ich trzecich wersji beta.

Programiści, którzy chcieliby skorzystać z możliwości testowania najnowszych wersji systemów, mogą dokonać tego w łatwy sposób. Wystarczy otworzyć aplikację “Ustawienia” na swoim urządzeniu, przejść do sekcji “Aktualizacja oprogramowania”, a następnie wybrać opcję “Aktualizacje beta”. Aby móc zainstalować testowe wersje systemów, konieczne jest posiadanie identyfikatora Apple ID związanego z kontem deweloperskim.

Co nowego w iOS 17.1

Apple udostępnia iOS 17.1 i iPadOS 17.1 Relase Candidate ciekawostki ulepszenia, Testy, systemy, NameDrop, Muzyka, iphone 15 pro, iPadOS 17.1 Relase Candidate, iPadOS 17.1, iOS 17.1 Relase Candidate, iOS 17.1, identyfikator Apple ID, developer, Apple Watch, Aplikacje Portfel, Aktualizacje beta, aktualizacje, AirDrop  Dziś firma Apple udostępniła deweloperom iOS 17.1 i iPadOS 17.1 Release Candidates (RC) co stanowi ważny etap przed oficjalnym wydaniem oprogramowania. iOS17.1

Jednym z kluczowych elementów wprowadzonych w iOS 17.1 jest funkcja, która umożliwia dodawanie ulubionych utworów, albumów i list odtwarzania do biblioteki, a także ulubionych wykonawców. Te preferencje są następnie wykorzystywane do generowania personalizowanych sugestii muzycznych. Co więcej, użytkownicy mogą polubić konkretne utwory bezpośrednio z ekranu blokady, korzystając z widżetu “Teraz odtwarzane”. Podczas przeglądania list odtwarzania, system automatycznie prezentuje również sugestie utworów, które mogą przypaść do gustu.

Zmiany objęły również funkcjonalność AirDrop. Transfer plików za pośrednictwem tej technologii nie wymaga już bliskiej obecności między urządzeniami. Zdaniem Apple, możliwe jest teraz dokonanie transferów przez Internet, co zdecydowanie rozszerza zakres możliwych zastosowań tej funkcji.

Jeśli chodzi o kompatybilność z Apple Watch, warto zwrócić uwagę na wsparcie dla NameDrop w wersji watchOS 10.1. Umożliwia to znacznie sprawniejszą wymianę informacji między zegarkiem a iPhonem z systemem iOS 17.1. Dodatkowo, dla użytkowników iPhone’a 15 Pro, iOS 17.1 wprowadza funkcję, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kamery lub latarki, kiedy telefon znajduje się w kieszeni.

W przypadku modeli iPhone innych niż 15 Pro, wprowadzono wskaźnik latarki na tzw. “Dynamicznej Wyspie”. Jest to ciekawa funkcja, która może znaleźć praktyczne zastosowanie w różnych sytuacjach.

Nie można również zapomnieć o nowościach w zakresie aplikacji Portfel. Dzięki niej użytkownicy kart płatniczych Discover, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii, mają możliwość połączenia się ze swoimi kontami bankowymi w celu sprawdzenia salda oraz historii transakcji.

W skrócie: Nowe wersje iOS 17.1 i iPadOS 17.1 to zestawienie różnorodnych ulepszeń, które z pewnością przypadną do gustu zarówno deweloperom, jak i zwykłym użytkownikom. Ostateczne wersje tych systemów operacyjnych są już na horyzoncie, a ich testowe edycje dają przedsmak tego, co nas czeka.

Dziś oprócz systemów dla iPhone i iPad wydane zostały także systemy: macOS Sonoma 14.1 Relase Candidate, tvOS 17.1 Relase Candidate oraz watchOS 10.1 Relase Candidate.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 165

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top