OneTech26.06.2020
Apple udostępniło informacje na temat nowości w Safari w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur

Apple udostępniło dokument opisujący wszystkie zmiany jakie zostały wprowadzone w wersji beta Safari 14 w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur.

Jedną z największych zmian w przeglądarce Safari dla systemu macOS Big Sur jest obsługa interfejsu API WebExtension (technologii rozszerzeń między platformami wprowadzonej w Chrome, Firefox, Edge i innych przeglądarkach). Oznacza to, że użytkownicy Safari będą mogli zainstalować wszystkie rozszerzenia dostępne dla innych przeglądarek. Apple zauważa, że ​​programiści mogą również używać Xcode 12 do przenoszenia rozszerzeń internetowych do Safari i hostowania Mac App Store.

Ponadto Safari 14 uzyskała obsługę formatu obrazu Google WebP, który zapewnia niższą kompresję i zmniejsza rozmiar pliku.

W systemach iOS 14 i macOS Big Sur Safari będzie także mogło odtwarzać filmy HDR. Firma zawarła kodek VP9 dla aplikacji na iOS 14 i tvOS 14, który pozwoli oglądać wideo w rozdzielczości 4K HDR na YouTube. Wersja Safari 14 dla systemu macOS nie otrzymała jeszcze tego kodeka.

Inne zmiany obejmują ulepszoną wydajność pobierania plików PDF, ulepszoną obsługę VoiceOver, ostrzeżenia o wycieku hasła oraz nową metodę uwierzytelniania za pomocą Touch ID i Face ID w witrynach.

Więcej o nowych systemach

Nowości w iOS 14

Polskie screeny

Jak zainstalować iOS 14

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl