Safari iOS 14

Apple udostępniło informacje na temat nowości w Safari w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur

Apple udostępniło dokument opisujący wszystkie zmiany jakie zostały wprowadzone w wersji beta Safari 14 w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur.

Jedną z największych zmian w przeglądarce Safari dla systemu macOS Big Sur jest obsługa interfejsu API WebExtension (technologii rozszerzeń między platformami wprowadzonej w Chrome, Firefox, Edge i innych przeglądarkach). Oznacza to, że użytkownicy Safari będą mogli zainstalować wszystkie rozszerzenia dostępne dla innych przeglądarek. Apple zauważa, że ??programiści mogą również używać Xcode 12 do przenoszenia rozszerzeń internetowych do Safari i hostowania Mac App Store.

Apple udostępniło informacje na temat nowości w Safari w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur polecane, ciekawostki safari, iPadOS 14, iOS 14, big sur  Apple udostępniło dokument opisujący wszystkie zmiany jakie zostały wprowadzone w wersji beta Safari 14 w iOS 14, iPadOS 14 i macOS Big Sur. macosbigsursafari

Ponadto Safari 14 uzyskała obsługę formatu obrazu Google WebP, który zapewnia niższą kompresję i zmniejsza rozmiar pliku.

W systemach iOS 14 i macOS Big Sur Safari będzie także mogło odtwarzać filmy HDR. Firma zawarła kodek VP9 dla aplikacji na iOS 14 i tvOS 14, który pozwoli oglądać wideo w rozdzielczości 4K HDR na YouTube. Wersja Safari 14 dla systemu macOS nie otrzymała jeszcze tego kodeka.

Inne zmiany obejmują ulepszoną wydajność pobierania plików PDF, ulepszoną obsługę VoiceOver, ostrzeżenia o wycieku hasła oraz nową metodę uwierzytelniania za pomocą Touch ID i Face ID w witrynach.

Więcej o nowych systemach

Nowości w iOS 14

Polskie screeny

Jak zainstalować iOS 14

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top