applemusic

Artyści potwierdzają: Apple Music płaci więcej niż Spotify

Nowe wideo wypuszczone przez producenta muzycznego L.Dre po raz kolejny podkreśla rozbieżności między Apple Music i Spotify, jeśli chodzi o płatności dla artystów.

W zeszłym roku Apple po raz pierwszy ujawniło, ile płaci artystom za pośrednictwem Apple Music, twierdząc, że płaci średnio 0,01 USD za strumień. Firma zwróciła też uwagę, że liczba artystów generujących ponad 50 tys. dolarów rocznie wzrosła ponad dwukrotnie.

Artyści potwierdzają: Apple Music płaci więcej niż Spotify ciekawostki Spotify, Apple music  Nowe wideo wypuszczone przez producenta muzycznego L.Dre po raz kolejny podkreśla rozbieżności między Apple Music i Spotify, jeśli chodzi o płatności dla artystów. AppleMusic 1

Według L.Dre te liczby są wciąż takie same. Tidal płaci najwyższą kwotę, 0,013 USD, a następnie Apple Music z 0,01 USD za strumień. Z kolei Spotify płaci 0,0033 dolara za strumień, co jest wartością znacznie niższą zarówno od Apple Music i Tidala, jak i Amazon Music, YouTube Music i Deezera. Jedyną firmą, która płaci niższe stawki niż Spotify jest Pandora.

Wideo L.Dre rozwija ten temat, pokazując dane z kilku jego hitów zarówno na Spotify, jak i Apple Music:

Pierwsza piosenka: 4,7 mln streamów na Apple Music

  • 24.200,56 dolarów przychodu

Druga piosenka: 4,5 mln streamów na Spotify

  • 11 683,96 dolarów przychodu

“Ta piosenka na Apple Music, jasne, radzi sobie świetnie. Dzięki playlistom Apple Music. Miałem szczęście i ta piosenka znalazła się na jednej z największych hip-hopowych playlist na Apple Music – wyjaśnia L.Dre. ‘Nie wystrzeliłem go ani nic, po prostu się tam skończył. To pokazuje, jaki wpływ mają te playlisty”.

L.Dre zwrócił też uwagę, że Spotify oferuje znacznie lepsze funkcje dla artystów. Obejmują one integrację z Shopify dla merchandisingu, lepsze narzędzia do łączenia i więcej. ‘Apple Music jest wciąż daleko, daleko, daleko za Spotify dla artystów’, wyjaśnia.

A Ty, z którego serwisu korzystasz?

Źródło:
9to5mac.com
Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top