maraton 1

Badanie Apple dowodzi, że każdy może przebiec maraton

Badanie Apple Heart and Movement Study przeprowadzone przez Apple w współpracy z Brigham and Women’s Hospital dostarczyło interesujących danych.

Datę te dotyczą treningów i kondycji uczestników podejmujących się wyzwania jakim jest maraton. Badanie to, obejmujące okres od listopada 2019 roku do stycznia 2024 roku, pozwoliło zgłębić jak technologie mogą wspierać ludzi w regularnych treningach oraz monitorować ich postępy.

W ramach badania zarejestrowano duże zainteresowanie aktywnością fizyczną. Około 197 700 osób uczestniczyło w sesjach marszowych, a 99 400 rozpoczęło treningi biegowe z użyciem zegarków Apple Watch. Co istotne, ponad połowa z tych osób osiągnęła przynajmniej raz dystans 5 kilometrów, co pokazuje, że treningi biegowe i marszowe są popularne wśród użytkowników tego urządzenia.

Badanie Apple dowodzi, że każdy może przebiec maraton ciekawostki Zegarki inteligentne, zdrowie i technologia, wytrzymałość, trening marszowy, trening biegowy, technologia i fitness, regularny trening, przygotowania do maratonu, monitorowanie aktywności, maratończycy, maraton, kondycja fizyczna, Apple Watch, Apple Heart and Movement Study, Analiza danych  Badanie Apple Heart and Movement Study przeprowadzone przez Apple w współpracy z Brigham and Women's Hospital dostarczyło interesujących danych. Bieganie

W szczególności, dane z kwietnia 2023 roku ujawniły, że 22,8% z 76 114 osób, które zarejestrowały jakąkolwiek aktywność marszu lub biegu, pokonało w ciągu miesiąca dystans równy maratonowi, czyli 26 mil (ok. 42 km). Szacuje się, że przeciętnie uczestnikom zajęłoby około 334 dni, aby osiągnąć ten dystans, biorąc pod uwagę ich normalną częstotliwość treningów.

Z analizy wynika, że uczestnicy stopniowo zwiększali dystanse swoich biegów w miesiącach poprzedzających maraton, a w ostatnim miesiącu zmniejszali intensywność treningów, aby pozwolić organizmowi na regenerację. Po maratonie zalecano okres odpoczynku i regeneracji, sugerując bardzo lekkie aktywności przez tydzień.

Dane te sugerują, że systematyczny i dobrze zaplanowany trening może umożliwić każdemu zdeterminowanemu uczestnikowi osiągnięcie formy pozwalającej na ukończenie maratonu. Osoby początkujące mogą stopniowo zwiększać swoje możliwości dzięki wsparciu technologicznemu, jakie oferują inteligentne zegarki, które nie tylko monitorują postępy, ale również motywują do działania.

Ponadto, analiza pokazała, że najlepsi biegacze w grupie przebiegali tygodniowo około 15 mil więcej niż przeciętni uczestnicy w dniach poprzedzających maraton, co pokazuje, że regularność i intensywność treningów mogą znacząco wpłynąć na wyniki.

Badanie Apple Heart and Movement Study jest dowodem na to, że nowoczesne technologie mogą odgrywać kluczową rolę w poprawie zdrowia i kondycji fizycznej. Nie tylko inspiruje to aspirujących maratończyków, ale także pokazuje, jak za pomocą technologicznego wsparcia można skutecznie zwiększać swoje możliwości i osiągać postawione sobie cele. To inspirujący przykład wykorzystania technologii w dążeniu do zdrowszego stylu życia i większej aktywności fizycznej.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top