applewatchultra

Długo oczekiwana innowacja Apple Watch została nagle „anulowana”

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, które zelektryzowały branżę technologiczną i fanów produktów Apple. Domyślacie się o co chodzi?

Dotyczyły one projektu związanego z nową generacją Apple Watch, a mianowicie implementacji ekranów microLED. Niestety, według doniesień, ten ambitny projekt niespodziewanie napotkał przeszkody, które doprowadziły do jego zawieszenia.

Firma OSRAM, będąca jednym z kluczowych dostawców Apple, wydała oświadczenie, w którym poinformowała o konieczności przemyślenia swojej strategii dotyczącej technologii microLED. Decyzja ta została podjęta po nagłym wycofaniu się z tzw. “projektu kamienia węgielnego”. To wydarzenie miało bezpośredni wpływ na notowania spółki, których wartość spadła prawie o 40%. Taki obrót sprawy zaskoczył rynek, generując liczne spekulacje na temat przyszłości technologii noszonych od Apple.

Długo oczekiwana innowacja Apple Watch została nagle „anulowana” ciekawostki microled, Apple Watch, Apple  W ostatnim czasie pojawiły się informacje, które zelektryzowały branżę technologiczną i fanów produktów Apple. Domyślacie się o co chodzi? AppleWatchUltra2

Eksperci z Counterpoint Research, specjalizujący się w analizie rynku wyświetlaczy, w rozmowie z MacRumors wskazali, że anulowany projekt prawdopodobnie dotyczył planów wprowadzenia Apple Watch Ultra z ekranem microLED. Analizy te sugerują, że przyczyną takiej decyzji mogły być problemy z efektywnością produkcji, wysokie koszty oraz ryzyko związane z nową technologią. To stawia pod znakiem zapytania przyszłe działania Apple w kontekście wybieranych technologii wyświetlaczy dla swoich urządzeń.

OSRAM, w swoim komunikacie, wspomniał o trwających rozmowach z “powiązanym klientem”, co daje nadzieję, że projekt Apple Watch z ekranem microLED wciąż ma szansę na realizację. Jednakże, według dostępnych informacji, premiera takiego urządzenia, planowana pierwotnie na lata 2025 lub 2026, może zostać dodatkowo opóźniona.

Technologia microLED jest obiektem zainteresowania Apple od wielu lat. Firma z Cupertino przejęła specjalizującą się w tej dziedzinie firmę LuxVue w 2014 roku, co było wyraźnym sygnałem zainteresowania nowym rodzajem wyświetlaczy. Wyświetlacze microLED oferują szereg zalet w porównaniu do obecnie dominującej technologii OLED, w tym zwiększoną jasność, lepszą efektywność energetyczną oraz wyższy kontrast. Jednakże, wprowadzenie tej technologii na rynek jest wyzwaniem, głównie z powodu wysokich kosztów produkcji.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top