OneTech25.02.2021
Belkin pracuje nad adapterem, który umożliwi słuchanie muzyki z iPhone, iPad na dowolnym głośniku przez AirPlay 2

Firma Belkin pracuje nad nowym adapterem, który umożliwi użytkownikom podłączenie dowolnego głośnika przez AirPlay 2 i HomeKit.

W oparciu o dokumenty z FCC, które wyciekły, mały adapter o nazwie „Belkin Soundform Connect” będzie zasilany przez kabel USB-C i będzie posiadał dwa wyjścia audio optyczne oraz przez mini-jack 3,5 mm. Po podłączeniu urządzenia audio do adaptera, iPhone, iPad lub inne urządzenie Apple wykryje je jako głośnik AirPlay 2.

Dzięki obsłudze AirPlay 2 możliwe będzie na przykład strumieniowe przesyłanie dźwięku z iOS i macOS do wielu urządzeń AirPlay 2 w tym samym czasie, takich jak HomePod, Apple TV, a nawet inne inteligentne głośniki, takie jak Sonos. AirPlay 2 oferuje również mniejsze opóźnienia w porównaniu z pierwszą wersją protokołu i innymi bezprzewodowymi technologiami audio, ponieważ opiera się na Wi-Fi, a nie na Bluetooth.

Dokumenty FCC sugerują, że oprócz AirPlay 2, Soundform Connect firmy Belkin będzie obsługiwał także HomeKit. HomeKit dla inteligentnych głośników umożliwia przypisanie urządzenia do pokoju, dzięki czemu możesz poprosić Siri o odtwarzanie utworów lub podcastów w określonym pomieszczeniu, takim jak kuchnia lub salon. Ponadto użytkownicy mogą również zdalnie sterować odtwarzaniem za pośrednictwem aplikacji Home.

Według wstępnych informacji nowy adapter firmy Belkin będzie sprzedawany za cenę bliską 100 USD. Akcesorium powinno pojawić się na rynku w najbliższych miesiącach.

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl