skradziony Phone

Brazylijscy przestępcy wyjaśniają, w jaki sposób uzyskują dostęp do kont bankowych ze skradzionych iPhone’ów

Brazylijska policja odkryła, w jaki sposób lokalni przestępcy używają skradzionych iPhone’ów, aby uzyskać dostęp do kont bankowych ofiar.

Gazeta Folha de S. Paulo donosi, że policja w Sao Paulo aresztowała członków jednego z gangów specjalizujących się w kradzieży smartfonów i że przestępcy szczegółowo opisali, w jaki sposób naruszają zabezpieczenia urządzeń Apple. Jeden z nich powiedział też, że może odblokować wszystkie iPhone’y, od 5 do 11.

Brazylijscy przestępcy wyjaśniają, w jaki sposób uzyskują dostęp do kont bankowych ze skradzionych iPhone'ów polecane, ciekawostki skradziony iPhone, konta bankowe, iPhone, bezpieczenstwo, Apple  Brazylijska policja odkryła, w jaki sposób lokalni przestępcy używają skradzionych iPhone'ów, aby uzyskać dostęp do kont bankowych ofiar. iPhone10lat

Początkowo sądzono, że złodzieje wykorzystali niektóre exploity lub inne zaawansowane metody (takie jak urządzenia Cellebrite) w celu odblokowania skradzionych iPhone’ów, ale w rzeczywistości proces ten jest znacznie prostszy. Komendant policji Fabiano Barbeiro ujawnił, że przestępcy potrzebują tylko jednego narzędzia, aby uzyskać dostęp do wszystkich danych urządzenia: karty SIM iPhone’a.

Zasadniczo złodzieje zabierają kartę SIM ze skradzionego iPhone’a, a następnie wkładają ją do innego iPhone’a. Korzystając z sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, mogą łatwo znaleźć adres e-mail używany przez osobę, której telefon został skradziony. W większości przypadków ten adres e-mail jest taki sam, jak ten używany dla Apple ID. Wszystko, co muszą zrobić, to zresetować hasło Apple ID przy użyciu numeru telefonu ofiary.

Brazylijscy przestępcy wyjaśniają, w jaki sposób uzyskują dostęp do kont bankowych ze skradzionych iPhone'ów polecane, ciekawostki skradziony iPhone, konta bankowe, iPhone, bezpieczenstwo, Apple  Brazylijska policja odkryła, w jaki sposób lokalni przestępcy używają skradzionych iPhone'ów, aby uzyskać dostęp do kont bankowych ofiar. iCloud 1

Barbeiro twierdzi, że najłatwiejszym sposobem, w jaki przestępcy mogą znaleźć hasła, jest zajrzenie do aplikacji Notatki, ponieważ wielu użytkowników przechowuje tam hasła do banków i kart kredytowych. Jednak dzięki dostępowi do konta iCloud przestępcy mogą łatwo uzyskać wszystkie hasła z pęku kluczy iCloud.

Gdy pobierają dane z chmury na nowe urządzenie, szukają informacji związanych ze słowem ?hasło? i zazwyczaj uzyskują to, czego potrzebują, aby uzyskać dostęp do kont bankowych ofiary.

Jednym z aresztowanych podejrzanych jest 22-letni technik komputerowy, który powiedział policji, że zna co najmniej trzy inne osoby, które pomagają zainteresowanym przestępcom uzyskać hasła ze skradzionych smartfonów. Policja w Sao Paulo aresztowała 12 osób i zidentyfikowała już 28 innych zamieszanych w kradzież smartfonów. Policja nie wyklucza jednak, że niektóre gangi mają dostęp do bardziej złożonych narzędzi do odblokowywania iPhone’ów ofiar.

Po tych wiadomościach Apple obiecało, że ułatwi użytkownikom usunięcie wszystkich danych ze skradzionego iPhone’a. Firma nie podała jednak szczegółów, co i kiedy zostanie zrobione. W systemie iOS 15 użytkownicy otrzymali funkcję, która pozwala śledzić wyłączonego iPhone’a za pomocą aplikacji Znajdź.

Pamiętajcie! Nie przechowujcie ważnych haseł w aplikacji Notatki, ale korzystajcie z innych aplikacji, które są znacznie bezpieczniejsze.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top