bateria 3

Czy iOS 17 wydłuża czas pracy na baterii iPhone?

Czy system iOS 17 wydłuża czas pracy baterii iPhone? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu z was. W tym wpisie odpowiemy na nie.

Jak wiecie nieco ponad tydzień temu, Apple wypuściło pierwszą wersję beta nowego systemu operacyjnego dla iPhone’ów, iOS 17. Naturalne jest więc, że przeciętny użytkownik jest ciekawy, jak nowa aktualizacja poradzi sobie z podstawowymi aspektami, takimi jak wydajność baterii. Odpowiedzi na to pytanie dostarczył nam użytkownik kanału iAppleBytes, który wykonał test baterii na iPhone XR, 11, 12 i 13.

Test baterii iOS 17

Czy iOS 17 wydłuża czas pracy na baterii iPhone? ciekawostki wydłużenie czasu pracy, wydajność baterii, wersja beta, Testy, System operacyjny, płynność działania, jak działa bateria na iOS 17, iphone xr, iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone, iOS 17 test baterii, iOS 17, iAppleBytes, czas pracy na baterii, Aktualizacja  Czy system iOS 17 wydłuża czas pracy baterii iPhone? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu z was. W tym wpisie odpowiemy na nie. bateria 1

Rozpocznijmy od najstarszego modelu, czyli iPhone’a XR. test wypadł znacznie lepiej niż na systemie iOS 16, ponieważ ocena punktowa wzrosła z 2992 do 3217 punktów. To zdecydowanie oznacza pewne polepszenie żywotności baterii w porównaniu do poprzedniej wersji systemu. Kolejny model, iPhone 11, również odnotował pozytywne zmiany. Choć nie tak znaczące jak w przypadku iPhone’a XR, iAppleBytes zauważył pewien wzrost wydajności baterii.

Czy iOS 17 wydłuża czas pracy na baterii iPhone? ciekawostki wydłużenie czasu pracy, wydajność baterii, wersja beta, Testy, System operacyjny, płynność działania, jak działa bateria na iOS 17, iphone xr, iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone, iOS 17 test baterii, iOS 17, iAppleBytes, czas pracy na baterii, Aktualizacja  Czy system iOS 17 wydłuża czas pracy baterii iPhone? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu z was. W tym wpisie odpowiemy na nie. ios17 bateria scaled

Jeśli chodzi o iPhone’a 12, otrzymaliśmy niemalże tę samą wartość, co w poprzedniej wersji systemu. Różnica wynosi jedynie 21 punktów, co można uznać za minimalną stratę. Zdecydowanie większe zmiany zauważalne są natomiast w przypadku najnowszego modelu, iPhone’a 13. W teście ten model uzyskał  4840 punktów w porównaniu do poprzednich 5000 punktów.

Niemniej jednak, trzeba pamiętać, że wyniki tych testów są tylko wstępnym wglądem i nie dają pełnego obrazu działania systemu iOS 17. Warto zaznaczyć, że jest to wersja beta, a ostateczne efekty mogą się różnić od tych obecnie przedstawionych. Apple ma jeszcze kilka aktualizacji beta do wydania, a każda z nich może mieć wpływ na płynność działania i wydajność baterii.

Czy iOS 17 zatem wydłuża czas pracy na baterii iPhone?

Na podstawie dotychczasowych testów ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Choć w niektórych modelach odnotowano poprawę, to w innych zmiany są minimalne lub nieznacznie pogarszają wynik. Konieczne jest dalsze badanie i testowanie, aby móc określić, czy iOS 17 rzeczywiście przynosi znaczącą poprawę żywotności baterii w porównaniu do poprzednich wersji systemu.

Warto również wspomnieć, że poprawa wydajności baterii zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne ustawienia użytkownika, intensywność korzystania z różnych aplikacji oraz wiek i stan baterii w danym urządzeniu. Dlatego też, nawet jeśli iOS 17 wprowadza pewne zmiany, może się okazać, że różnice w czasie pracy na baterii będą zauważalne dopiero w dłuższej perspektywie czasowej.

Jak zatem widźcie, mimo że pierwsze testy sugerują pewne ulepszenia w czasie pracy na baterii w iOS 17 dla niektórych modeli iPhone’ów, ale poczekajmy na kolejne bety, aby potwierdzić te wyniki. Ostateczne wnioski na temat wydłużonego czasu pracy na baterii będą możliwe dopiero po oficjalnym wydaniu systemu, a to nastąpi dopiero w połowie września. W każdym razie wstępne testy pokazują, że najnowszy system iOS może wyłożyć czas pracy baterii iPhone.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top