prywatnosc

Czy prywatność iPhone’a to mit?

Badacze bezpieczeństwa Tommy Mysk i Talal Haj Bakry twierdzą, że dane analityczne urządzeń Apple zawierają informacje na podstawie których można zidentyfikować użytkowników iCloud.

Tommy Misk i Talal Hai Bakri odkryli, że dane analityczne urządzeń Apple zawierają dsId czyli Directory Services Identifier. Analiza wykazała, że dsId jest unikalny dla każdego konta iCloud i może być bezpośrednio powiązany z konkretnym użytkownikiem, w tym z jego imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia, adresem e-mail i innymi informacjami przechowywanymi w iCloud.

Czy prywatność iPhone'a to mit? ciekawostki prywtanosc, iPhone, Apple  Badacze bezpieczeństwa Tommy Mysk i Talal Haj Bakry twierdzą, że dane analityczne urządzeń Apple zawierają informacje na podstawie których można zidentyfikować użytkowników iCloud. pryw2

Na stronie Apple poświęconej analityce i prywatności urządzeń firma twierdzi, że żadne informacje zebrane z urządzenia w celach analitycznych nie są wstanie zidentyfikować użytkownika iCloud.

Analityka iPhone’a może obejmować informacje o specyfikacji sprzętu i systemu operacyjnego, statystyki wydajności oraz dane o sposobie korzystania z urządzeń i aplikacji. Żadne z zebranych danych nie identyfikuje użytkownika osobiście. – Apple

Apple zawsze zajmowało twarde stanowisko w sprawie prywatności użytkowników, wielokrotnie stwierdzając, że uważa prywatność za “podstawowe prawo człowieka” – a tu kolejna wpadka.

Apple nie skomentowało jeszcze tej sytuacji.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top