samsung

Ekspert od czipów opuszcza Apple i dołącza do Samsunga

Business Korea donosi, że ekspert od układów scalonych, który pracował dla Apple przez dziewięć lat, opuścił firmę z Cupertino, aby dołączyć do konkurencyjnego Samsunga.

Kim Woo-Pyeong pracował jako ekspert od układów scalonych dla Apple od 2014 roku. Nie wiemy czym się dokładnie zajmował Kim. Wiemy tylko, że był on ekspertem od półprzewodników. Apple wykorzystuje w swoich urządzeniach szeroką gamę chipów, od układów ultradrogowych po procesory zasilające wszystkie urządzenia firmy. Ponadto w pracach miałby się znaleźć również niestandardowy modem 5G.

Ekspert od czipów opuszcza Apple i dołącza do Samsunga ciekawostki Samsung, Apple  Business Korea donosi, że ekspert od układów scalonych, który pracował dla Apple przez dziewięć lat, opuścił firmę z Cupertino, aby dołączyć do konkurencyjnego Samsunga. modem5G

W Samsungu Kim będzie dyrektorem firmy w nowym centrum, które będzie badać nowe rozwiązania w zakresie układów scalonych. W ciągu ostatnich dwóch lat Samsung zwiększył swoje zaangażowanie w świecie półprzewodników, pomimo rosnącej konkurencji ze strony TSMC, Apple i innych. Samsung ogłosił w zeszłym miesiącu, że rozpoczął produkcję 3nm chipów wykorzystujących nową architekturę tranzystorów.

Konkurencja między Apple i Samsungiem pozostaje zacięta, a obie firmy nadal rywalizują w biznesie smartfonów i akcesoriów, takich jak AirPods i Galaxy Buds. Business Korea nazywa najnowsze zatrudnienie Samsunga przez Apple “nieco niezwykłym”. Mimo rywalizacji, Samsung i Apple współpracują ze sobą.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top