elon 1

Elon Musk do Apple i innych firm, które zawiesiły reklamy na X: „Pierd*** się!” [wideo]

Elon Musk, znany przedsiębiorca i innowator, wyraził swoje niezadowolenie w stosunku do decyzji podjętej przez Apple i inne korporacje, które zawiesiły reklamy na X.

Sytuacja ta ma swoje korzenie w kwestiach związanych z zarzutami antysemityzmu, które zostały skierowane w stronę platformy i jej kierownictwa.

W początkach listopada, Apple, wraz z kilkoma innymi znaczącymi graczami rynkowymi takimi jak Disney, IBM, Comcast czy Paramount, postanowiły czasowo zrezygnować z umieszczania swoich reklam na platformie X. Powodem tej decyzji było zaniepokojenie działaniami i wypowiedziami kierownictwa platformy, które były postrzegane jako antysemickie. W odpowiedzi na te działania, Elon Musk, w trakcie wywiadu przeprowadzonego przez Andrew Rossa Sorkina na forum DealBook Summit organizowanym przez New York Times, wypowiedział się w sposób dość bezpośredni i kontrowersyjny, mówiąc: „Idźcie się pierd***ć!”.

Jak widzicie powyżej podczas wymiany zdań z dziennikarzem, Musk nie czekał na zakończenie pytania i przerwał Sorkinowi, wyrażając swoje stanowisko w tej sprawie. Stwierdził, że firmy, które próbują wpływać na jego decyzje poprzez groźbę wycofania reklam, mogą sobie „odpocząć od współpracy” z platformą X. Wśród słuchaczy tej dyskusji był również Bob Iger, dyrektor generalny Disneya, do którego Musk zwrócił się bezpośrednio, nawiązując kontakt wzrokowy i wypowiadając pozdrowienie.

Elon Musk podkreślił, że bojkot reklamowy ze strony wielkich korporacji może mieć poważne konsekwencje dla przyszłości platformy X. Wyraził przekonanie, że jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, może to doprowadzić do upadku platformy. Dodał również, że w takim przypadku odpowiedzialność za ewentualne negatywne skutki tej decyzji poniosą firmy, które wycofały swoje wsparcie. Musk zapowiedział, że cała sytuacja zostanie udokumentowana w sposób szczegółowy.

Od momentu podjęcia tej decyzji przez Apple, ponad 100 innych marek podążyło ich śladem, zawieszając swoje kampanie reklamowe na platformie X. Według wewnętrznych analiz firmy, może to oznaczać znaczny spadek przychodów, szacowany na ponad 75 milionów dolarów. Apple nie wydało oficjalnego oświadczenia na temat swoich dalszych planów związanych z reklamowaniem się na platformie X, pozostawiając otwartą kwestię, jak długo potrwa ta przerwa w ich aktywności marketingowej.

Zarówno postawa Elona Muska, jak i decyzja firm takich jak Apple, wywołały szeroką dyskusję na temat etyki w biznesie, wpływu korporacji na wolność słowa, a także znaczenia odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw w kontekście ich decyzji reklamowych. Jest to przykład, jak skomplikowane mogą być relacje między dużymi korporacjami a platformami cyfrowymi, a także jak duży wpływ na publiczną percepcję mogą mieć wypowiedzi znanych postaci biznesu.

A co wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 167

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top