macbookair

Apple planuje wyposażyć MacBooki we własne modemy komórkowe

Apple ma zamiar wyposażyć swoje MacBooki w modem komórkowy własnej produkcji. Zła wiadomość jest taka, że może nastąpić nie wcześniej niż w 2028 roku.

Z informacji przekazanych przez Marka Gurmana z Bloomberg wynika, że prace nad rozwojem własnego modemu przez Apple trwają od 2018 roku. Celem jest uniezależnienie się od modemu firmy Qualcomm, który obecnie jest stosowany w urządzeniach mobilnych Apple.

Data wprowadzenia własnego modemu była już kilkakrotnie przesuwana, a obecnie przewiduje się, że urządzenie zostanie ukończone około 2026 roku. Gurman zaznacza również, że Apple planuje zastosować ten modem w innych swoich produktach w przyszłości.

Apple planuje wyposażyć MacBooki we własne modemy komórkowe ciekawostki System on a Chip, Steve Jobs, SoC, Qualcomm, modem komórkowy, Mark Gurman, macos, MacBook, Mac, iPad, Bloomberg, Apple Watch, Apple, 3G, 2028  Apple ma zamiar wyposażyć swoje MacBooki w modem komórkowy własnej produkcji. Zła wiadomość jest taka, że może nastąpić nie wcześniej niż w 2028 roku. macbookpro2023

Opracowanie modemu przez Apple

Z analiz Gurmana wynika, że Apple potrzebuje jeszcze około 2-3 lat na wdrożenie tego rozwiązania w takich urządzeniach jak Apple Watch, iPad oraz Mac, po jego integracji z własnym układem SoC (System on a Chip). Firma już wcześniej rozważała wprowadzenie MacBooka z funkcją połączeń komórkowych. Pojawiały się doniesienia, że firma rozważała wprowadzenie MacBooka Air z obsługą 3G, ale Steve Jobs, ówczesny dyrektor generalny Apple, w 2008 roku ogłosił rezygnację z tego pomysłu z uwagi na zbyt duże wymagania przestrzenne w obudowie.

Korzyści z własnego modemu

Implementacja autorskiego modemu do MacBooków może przynieść użytkownikom wiele korzyści. Głównie, zapewni to Apple większą kontrolę nad jakością i wydajnością połączeń sieciowych oraz lepszą integrację z systemem macOS. Dodatkowo, uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców, takich jak Qualcomm, może przynieść firmie oszczędności finansowe.

Wpływ na inne produkty Apple

Wprowadzenie modemu komórkowego do MacBooków może mieć też znaczący wpływ na inne produkty Apple. Zgodnie z informacjami Gurmana, firma ma w planach zastosowanie tego rozwiązania w innych swoich produktach, takich jak Apple Watch, iPad oraz Mac. Integracja modemu z SoC spółki może znacznie zwiększyć wydajność i funkcjonalność tych urządzeń. Na przykład, Apple Watch z obsługą sieci komórkowej będzie mógł działać bardziej niezależnie, bez konieczności stałego połączenia z iPhone’em.

Jak widzicie, Apple dąży do zintegrowania własnego modemu komórkowego w swoich MacBookach, z planowanym terminem realizacji nie wcześniej niż w 2028 roku. Prace nad tym projektem rozpoczęły się w 2018 roku, a ich celem jest uniezależnienie od komponentów Qualcomm. Wprowadzenie własnego modemu do MacBooków obiecuje szereg korzyści, w tym lepszą kontrolę nad jakością połączeń i potencjalne oszczędności finansowe. Ponadto, integracja modemu z SoC firmy może mieć istotny wpływ na inne urządzenia Apple, poprawiając ich wydajność i funkcjonalność.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 168

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top