Galaxy S22 jest częściowo zrobiony ze śmieci ciekawostki Samsung Galaxy S22, galaxy s22  Samsung poinformował w komunikacie prasowym, że seria smartfonów Samsung Galaxy S22 wykorzystuje „nowy materiał” z sieci rybackich wyrzuconych do oceanu. GalaxyS22 1 1300x700

Galaxy S22 jest częściowo zrobiony ze śmieci

Samsung poinformował w komunikacie prasowym, że seria smartfonów Samsung Galaxy S22 wykorzystuje „nowy materiał” z sieci rybackich wyrzuconych do oceanu.

Według Samsunga pierwszymi urządzeniami, które będą korzystały z takiego plastiku będą flagowe smartfony, których prezentacja odbędzie się 9 lutego.

Wykorzystanie tego materiału to kolejny krok w naszej podróży „Galaxy for the Planet”, której celem jest zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko i promowanie bardziej zrównoważonego stylu życia społeczności Galaxy. – Samsung

Firma ujawniła również, że w przyszłości będzie wykorzystywać recyklingowany plastik oceaniczny w całej swojej linii produktów. Według doniesień około 640 000 ton sieci rybackich jest co roku wrzucanych do oceanu, co stanowi poważne zagrożenie dla życia morskiego, raf koralowych i siedlisk wielu organizmów morskich, dlatego ten krok ma ogromne znaczenie.

Galaxy S22 jest częściowo zrobiony ze śmieci ciekawostki Samsung Galaxy S22, galaxy s22  Samsung poinformował w komunikacie prasowym, że seria smartfonów Samsung Galaxy S22 wykorzystuje „nowy materiał” z sieci rybackich wyrzuconych do oceanu. galaxys22 1 1

Samsung wcześniej ogłosił plany zwiększenia wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w ciągu najbliższych trzech lat, w tym wszystkich produktów mobilnych i AGD, a także odejścia od jednorazowych tworzyw sztucznych.

Przypomnijmy, że anteny do iPhone’a 13 są wykonane z plastikowych butelek.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
waze

Waze dodaje obsługę Apple Music

Waze dodało w swojej aplikacji obsługę Apple Music. Stało się tak ponieważ obie firmy nawiązały współpracę. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z aplikacji.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry