Krzysiek Borek24.09.2019
Google Play Pass startuje w Stanach Zjednoczonych

Google od niedawna pracowało nad usługą podobną do Apple Arcade, okazało się, że Play Pass właśnie zadebiutowało na terenie Stanów Zjednoczonych.

Play Pass nie skupia się wyłącznie na grach, ponieważ po wykupieniu subskrypcji za 4, 99$ będziemy mieli dostęp do gier i aplikacji. Na start w bibliotece znajdziemy ponad 350 aplikacji i gier.

Gry w ramach usługi będą pozbawione mikrotranskacji i reklam, a samą usługę będzie można podpiąć dla wielu członków rodziny. Usługa nie zawiera żadnych gier lub aplikacji na wyłączność w porównaniu z Apple Arcade, które ma parę gier, które nie prędko pojawią się na innych platformach.

Początkowo Play Pass będzie dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Na początku będzie można wypróbować usługę przez 10 dni, a później będzie kosztować niecałe 5$ miesięcznie. Poza tym będzie można otrzymać usługę na rok, płacąc 1,99$ za każdy miesiąc.

W niedalekiej przyszłości Play Pass pojawi się również w wielu innych krajach.

Google ma ciekawy pomysł na usługę, ale podejrzewamy, że brak zawartości na wyłączność może źle wpłynąć na jej bezpośrednie porównanie z Apple Arcade.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS