homepod

HomePod i iOS 17 oferują nowe możliwości odtwarzania!

HomePod, głośnik inteligentny marki Apple, zyskał nowe możliwości dzięki najnowszej aktualizacji systemu iOS 17. Będziecie zachwyceni!

Teraz dzięki aktualizacji użytkownicy mogą cieszyć się odtwarzaniem utworów nie tylko z Apple Music, ale także z innych usług muzycznych!

Wcześniej lista aplikacji kompatybilnych z HomePod była dość ograniczona, ale Apple postanowiło to zmienić. Wraz z wprowadzeniem iOS 17, użytkownicy będą mieli możliwość poproszenia Siri o odtworzenie multimediów na HomePod za pomocą aplikacji zainstalowanych na ich iPhone’ach i iPadach.

Podczas tegorocznej konferencji WWDC 2023 firma Apple ogłosiła, że Siri i AirPlay zostały zaktualizowane, umożliwiając użytkownikom korzystanie z aplikacji zainstalowanych na urządzeniach z systemem iOS do odtwarzania mediów na HomePod, nawet jeśli te aplikacje nie obsługują natywnie HomePod. Aby to osiągnąć, aplikacje na iOS muszą obsługiwać interfejs API SiriKit, który umożliwia sterowanie nimi za pomocą Siri.

Jak wyjaśniono podczas prezentacji, gdy użytkownik poprosi HomePod o odtworzenie konkretnej treści, Siri przekaże to żądanie do iPhone’a, gdzie uruchomiona zostanie odpowiednia aplikacja i zawartość zostanie przesłana przez AirPlay na głośnik HomePod. W ten sposób Siri na HomePod wykorzystuje nasze urządzenie do automatycznego odtwarzania żądanych multimediów.

HomePod i iOS 17 oferują nowe możliwości odtwarzania! ciekawostki usługi stron trzecich, Spotify, SiriKit, Siri, Muzyka, multimedia, iPhone, iPad, iOS 17, integracja, HomePod, głośnik inteligentny, Apple music, Aplikacje, aktualizacje, airplay  HomePod, głośnik inteligentny marki Apple, zyskał nowe możliwości dzięki najnowszej aktualizacji systemu iOS 17. Będziecie zachwyceni! HomePod

Ważne jest jednak, że korzystanie z aplikacji na iPhone’ie lub iPadzie za pośrednictwem Siri i HomePod wymaga, aby oba urządzenia były połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Apple zapewnia, że “wszystkie aplikacje obsługujące obecnie SiriKit Media Intent będą mogły skorzystać z tej funkcji bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian.

Integracja ta będzie działać z różnymi typami multimediów, takimi jak muzyka, audiobooki, podcasty, radio oraz aplikacje do medytacji. W niektórych przypadkach będziemy mogli również polubić lub dodać odtwarzane treści do naszej biblioteki.

Zmiana ta otwiera również możliwość korzystania z aplikacji, które nie oferują natywnej obsługi HomePod. Na przykład, chociaż Spotify nie obsługuje bezpośrednio HomePoda, nowa funkcja pozwala nam poprosić Siri o odtworzenie utworów za pośrednictwem Spotify, ponieważ aplikacja na iPhone’ie współpracuje z interfejsem API SiriKit.

Oprócz ulepszeń w obszarze Siri, Apple twierdzi również, że iOS 17 wprowadza poprawności i niezawodność funkcji AirPlay. Firma podkreśla, że system operacyjny teraz lepiej rozumie nasze preferencje dotyczące odtwarzania multimediów i inteligentnie sugeruje korzystanie z AirPlay, gdy w pobliżu znajduje się kompatybilny głośnik.

Wprowadzenie lepszej integracji HomePoda z aplikacjami innych firm za pomocą iOS 17 to krok naprzód dla użytkowników, którzy będą mieli większą swobodę korzystania z różnorodnych źródeł treści muzycznych. Możliwość sterowania odtwarzaniem multimediów na HomePod za pomocą aplikacji zainstalowanych na urządzeniach z systemem iOS z pewnością wpłynie pozytywnie na doświadczenie użytkowników i umożliwi dostęp do ulubionych treści bez względu na to, z jakiej aplikacji pochodzą.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 179

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top