OneTech13.05.2019
Hub, przejściówka, adapter USB-C 7w1 Green Cell – test

Rynek hubów USB rośnie w siłę, starając się sprostać różnym wymaganiom użytkowników, którzy są posiadaczami laptopów o ograniczonej liczbie portów.

Z duchem czasu idzie również Green Cell, który w swojej ofercie posiada już dwa tego typu urządzenia. Przyjrzymy się dziś bliżej jednemu z nich.

Mowa o hubie USB-C Green Cell 7w1

Hub USB-C Green Cell to srebrny prostopadłościan, na którego bokach znajdziemy szereg portów rozszerzających funkcjonalność dowolnego podłączonego urządzenia. Producent przewidział tutaj po jednym porcie USB-C, USB 3.0, USB 2.0, HDMI oraz po jednym slocie na karty microSD oraz SD.

Tym samym jeśli posiadamy notebooka, który jest wyposażony w USB-C, możemy za sprawą prezentowanego huba podłączyć inne urządzenia np. monitor, mysz, aparat, kontroler do gier czy smartfon.

Jednak to nie wszystko. Laptop to nie jedyne urządzenie, które może być obsłużone przez hub. Jego zastosowanie docenią również posiadacze Samsungów Galaxy S8/S8+, S9/S9+ lub Note 8, którzy mogą zamienić swoje smartfony w taki sposób, aby pracować na nich jak na zwykłym komputerze. Z podobnej funkcji mogą korzystać też np. posiadacze Huawei Mate 10, który obsługuje PC Mode.

Hub USB-C Green Cell może służyć również jako “pośrednik” ładowania. Zastosowana technologia Power Delivery dostosowuje odpowiednie parametry do podpiętego urządzenia. Pomyślano także o Pass-Through, dzięki któremu nie tracimy możliwości ładowania.

Hub USB-C Green Cell 7w1 – czy warto?

Hub USB-C 7w1 to “must have” w obecnych czasach dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność w kompaktowych wymiarach. Na rynku, owszem, są obecne huby w niższych cenach, jednak nie oferują tyle złącz, co akcesorium Green Cella, które możemy obecnie zakupić za 179,95 zł.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl