OneTech16.03.2021
Instaluj uaktualnienia zabezpieczeń – kolejna nowość w iOS 14.5

W kodzie czwartej wersji beta iOS 14.5 programiści znaleźli linki sugerujące, że Apple zezwoli na instalowanie aktualizacji zabezpieczeń na iPhonie i iPadzie niezależnie od nowszych wersji systemu operacyjnego.

Nowa sekcja w menu aktualizacji oprogramowania iOS wskazuje, że użytkownicy będą mogli wybierać między pobieraniem aktualizacji zabezpieczeń a pełnymi aktualizacjami systemu.

iOS 14.5 – instaluj uaktualnienia zabezpieczeń

Warto zauważyć, że macOS od dłuższego czasu korzysta z podobnej metody aktualizacji. Na przykład w przypadku starszych komputerów Mac z systemem macOS Mojave firma Apple zapewnia oddzielne aktualizacje zabezpieczeń, które użytkownicy mogą pobrać bez uaktualniania do systemu macOS Big Sur.

Najprawdopodobniej Apple użyje tej funkcji wraz z wydaniem iOS 15, aby wspierać użytkowników, którzy nie mogą lub nie chcą uaktualnić do nowej wersji systemu operacyjnego. Firma będzie po prostu nadal wydawać aktualizacje zabezpieczeń dla użytkowników iPhone’a 6s i iPhone SE, które podobno nie otrzymają iOS 15.

Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację iOS 14.4.1, która naprawiała tylko problemy z zabezpieczeniami znalezione w WebKit. To jest przykład aktualizacji, którą Apple może zaoferować osobno bez konieczności wydawania nowej kompilacji iOS.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl