Krzysiek Borek31.07.2018
iOS 12 beta 5 potwierdza wykonywanie połączeń za pomocą HomePod

W tej chwili prowadzenie rozmów za pomocą HomePod jest utrudnione, ponieważ musimy odebrać połączenie przychodzące na naszym iPhonie i zmienić źródło dźwięku na bezprzewodowy głośnik Apple. Na szczęście niedługo sytuacja się poprawi.

Apple nie zapowiedziało wielu nowości związanych z Homepod podczas keynote otwierającego tegoroczne Worldwide Developers Conference (WWDC), ale iOS 12 z pewnością wprowadzi wiele nowych funkcji w momencie, gdy będzie dostępny dla wszystkich użytkowników głośnika (we wrześniu).

iOS 12 beta 5 pokazuje kolejną ikonę podczas konfiguracji głośnika, która będzie przedstawiać aplikację Telefon, a to oznacza, że głośnik Bluetooth będzie zdolny do wykonywania połączeń wychodzących i odbierania przychodzących. W tej chwili ikona aplikacji jest czysta, ponieważ udało się ją zobaczyć w emulatorze iOS. Na tym samym ekranie widnieje również opis funkcji mówiący o dodawaniu przypomnień, tworzeniu notatek i wykonywaniu połączeń wychodzących.

Szkoda, że Apple na razie nie zdecydowało się na publiczne beta testy oprogramowania dla Homepod, przez taką decyzję nie jesteśmy w stanie sprawdzić nowych funkcji przygotowanych z myślą o głośniku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek