iOS 13 skupi się na poszerzeniu funkcji dla iPada polecane, ciekawostki iOS 13, iOS 12, co nowego w iOS 13, co nowego w iOS 12, Apple  Apple obecnie pracuje nad wieloma nowościami w oprogramowaniu dla swoich tabletów. Nazwa kodowa to Yukon i wygląda na to, że doczekamy się przynajmniej przeprojektowanej aplikacji Pliki. iPad

iOS 13 skupi się na poszerzeniu funkcji dla iPada

Apple obecnie pracuje nad wieloma nowościami w oprogramowaniu dla swoich tabletów. Nazwa kodowa to Yukon i wygląda na to, że doczekamy się przynajmniej przeprojektowanej aplikacji Pliki.

Nowa wersja miałaby przypominać tę dostępną dla użytkowników macOS. Karty zostaną zmienione i podobno będzie można używać Split View wewnątrz aplikacji. To pozwoli na uruchomienie tej samej aplikacji dwukrotnie, a ponadto można spodziewać się kolejnych nowości dla Apple Pencil. Mark Gurman wspomniał wcześniej o nowych funkcjach, ale do tej pory nie było mowy o szczegółach związanych z aplikacją Pliki.

Gurman wspomniał również o tym, że pierwotnie funkcje miały pojawić się już w iOS 12, który niebawem zostanie zapowiedziany. Niestety większość z nich została przeniesiona do czasu wydania 13 – stej wersji oprogramowania. iOS 12 skupi się na usunięciu problemów powstałych w wyniku wydania iOS 11 i poprawi ogólną wydajność każdego z kompatybilnych z oprogramowaniem urządzeń.

Większość nowości wprowadzonych w iOS 11 powstało z myślą o iPadzie. Dowodem na to jest nowy dok, aplikacja Pliki, nowy interfejs przełączania się między aplikacjami, Drag&Drop, nowe funkcje dla Apple Pencil i dodanie klawiatury QuickType.

iOS 13 skupi się na poszerzeniu funkcji dla iPada polecane, ciekawostki iOS 13, iOS 12, co nowego w iOS 13, co nowego w iOS 12, Apple  Apple obecnie pracuje nad wieloma nowościami w oprogramowaniu dla swoich tabletów. Nazwa kodowa to Yukon i wygląda na to, że doczekamy się przynajmniej przeprojektowanej aplikacji Pliki. iOS12

Jesteście ciekawi, co zobaczymy w iOS 12? Za chwilę wam to wyjaśnię, ale zmian będzie niewiele i większość skupi się niestety na Animoji. Apple zamierza dodać Anomoji do iPada i FaceTime, a ponadto możemy spodziewać się rozbudowanej kontroli rodzicielskiej. Nie zabraknie również nowej wersji aplikacji Giełda, rozszerzenia możliwości trybu Nie przeszkadzać i dodania wsparcia dla gier dla wielu graczy (wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość).

Apple zapowie iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 i watchOS 5 już 4 czerwca bieżącego roku podczas rozpoczęcia kolejnej edycji WWDC. Konferencja otwierająca wydarzenie skupi się właśnie na oprogramowaniu i zaprezentowaniu zaplanowanych zmian, a zaraz po niej powinny pojawić się pierwsze kompilacje testowe każdego z systemów. Dzięki temu programiści będą mogli sprawdzić nowe oprogramowanie i dostosować do niego swoje aplikacje. Później powinny zacząć się również testy publiczne dla osób zarejestrowanych w programie publicznych beta testów.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top