Siri rozpozna komendy związane z AirPlay 2 ciekawostki Wideo, Siri, iPhone, iOS 11.4, AirPlay 2  iOS 11.4 jest obecnie w fazie testów i podejrzewam, że mogą one potrwać jeszcze miesiąc. Okazuje się, że w stabilnej wersji Siri otrzyma wsparcie dla rozpoznawania komend głosowych związanych z AirPlay. Siri1 1300x700

Siri rozpozna komendy związane z AirPlay 2

iOS 11.4 jest obecnie w fazie testów i podejrzewam, że mogą one potrwać jeszcze miesiąc. Okazuje się, że w stabilnej wersji Siri otrzyma wsparcie dla rozpoznawania komend głosowych związanych z AirPlay.

W tym momencie nie będziecie w stanie używać Siri do wydawania komend dla AirPlay. Praktycznie oznacza to, że mając Apple TV lub Homepod nie będziecie mogli wydać polecenia o rozpoczęciu odtwarzania ulubionego utworu lub filmu/serialu.

Na szczęście aktualizacja do iOS 11.4 wdroży dodatkowe komendy i będziecie mogli wydawać polecenia wspomniane powyżej. Ponadto nic nie stanie na przeszkodzie, żeby dzięki komendom głosowym wstrzymywać odtwarzanie muzyki, filmów, podcastów lub seriali.

Funkcja jest już dostępna na trzeciej wersji rozwojowej iOS 11.4, ale osobiście nie jestem w stanie jej sprawdzić, ponieważ nie posiadam Apple TV lub Homepod.

Pamiętajcie, że naturalne braki w funkcjonalności Siri nadal będą występować. Właśnie dlatego nie będziecie w stanie odtwarzać muzyki ze Spotify, ale asystentka głosowa poradzi sobie z rozpoczęciem odtwarzania filmów lub seriali dostępnych w Netfliksie.

Jeżeli zbudowaliście sobie ekosystem urządzeń Apple i macie przystawkę telewizyjną lub Homepod, nowa funkcja Siri z pewnością wam się przyda.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top