iOS 16

iOS 16 może rozszerzyć funkcjonalność iCloud Private Relay

iOS 16 firmy Apple może rozszerzyć sferę chronionych danych dzięki funkcji iCloud Private Relay zawartej w subskrypcjach iCloud +.

iCloud Private Relay to funkcja zapewniająca dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa poprzez wysyłanie żądań za pośrednictwem oddzielnych przekaźników w celu zamaskowania informacji o użytkowniku. Funkcja jest obecnie dostępna dla abonentów iCloud+ w wersji “beta”, ale może ulec zmianie wraz z pojawieniem się systemu iOS 16.

iOS 16 może rozszerzyć funkcjonalność iCloud Private Relay ciekawostki wiecej prywatnosci w ios 16, prywatność, nowosci w ios 16, nowe funkcje w ios 16, iOS 16, icloud private relay w ios 16, co nowego w iOS 16  iOS 16 firmy Apple może rozszerzyć sferę chronionych danych dzięki funkcji iCloud Private Relay zawartej w subskrypcjach iCloud +. prywatnosc
Nowe ustawienia prywatności w iOS 16.

 

Serwis Digiday twierdzi, że firma Apple planuje wprowadzenie do systemu iOS 16 nowych funkcji, które jeszcze bardziej ograniczą możliwość śledzenia danych użytkowników. Jednym ze źródeł branżowych cytowanych w artykule jest Charles Manning, dyrektor generalny firmy Kochava zajmującej się analizą rynku mobilnego.

W obecnej postaci usługa iCloud Private Relay jest przeznaczona przede wszystkim dla subskrybentów usługi iCloud+ oraz dla ruchu obsługiwanego przez przeglądarkę Safari. Nie działa ona w przypadku większości ruchu w aplikacji poza Safari i niektórymi funkcjami aplikacji Mail. Jeśli źródła cytowane w tym raporcie są prawdziwe, Apple może rozszerzyć działanie funkcji o inne aplikacje

Ponadto firma Apple już teraz wykonuje przekierowania IP dla wszystkich użytkowników korzystających z przeglądarki Safari podczas odwiedzania witryn HTTP. To przekierowanie jest wykonywane również w przypadku osób, które nie są abonentami iCloud+, co skutecznie potwierdza, że niektóre funkcje Prywatnego Przekaźnika iCloud mogą być włączone dla wszystkich użytkowników.

Z pewnością system iOS 16 przyniesie nowe usprawnienia w zakresie ochrony prywatności użytkowników.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top