captcha

iOS 16 pozwala ominąć CAPTCHA

Wybieranie obrazków pokazujących mosty i rozszyfrowywanie poszczególnych tekstów wkrótce stanie się odległym wspomnieniem dla użytkowników iPhone’ów, ponieważ w systemie iOS 16 wprowadzono obsługę omijania CAPTCHA.

Tę nową funkcję można włączyć w aplikacji Ustawienia, przechodząc do pozycji Apple ID – Hasło i ochrona. Po włączeniu tej funkcji usługa iCloud będzie automatycznie, w tle i prywatnie weryfikować Twoje urządzenie i konto Apple ID, eliminując konieczność wyświetlania przez aplikacje i witryny internetowe monitu weryfikacyjnego CAPTCHA.

iOS 16 pozwala ominąć CAPTCHA ciekawostki macOS Ventura, iPadOS, iOS 16, CAPTCHA  Wybieranie obrazków pokazujących mosty i rozszyfrowywanie poszczególnych tekstów wkrótce stanie się odległym wspomnieniem dla użytkowników iPhone'ów, ponieważ w systemie iOS 16 wprowadzono obsługę omijania CAPTCHA. captch

Apple wyjaśnia, że system weryfikuje, czy urządzenie i konto Apple są w dobrym stanie, a następnie aktywuje tzw. prywatny token dostępu do obsługiwanej aplikacji lub witryny. Ten nowy system zapewni użytkownikom lepsze wrażenia podczas wykonywania takich zadań, jak logowanie i tworzenie konta, chroniąc prywatność i oferując większą dostępność niż CAPTCHA.

Cloudflare i Fastly ogłosiły już wsparcie dla prywatnych tokenów dostępu, co oznacza, że możliwość omijania CAPTCHA może trafić do milionów aplikacji i stron internetowych opartych na tych platformach, a w przyszłości funkcja ta będzie wdrażana przez coraz więcej aplikacji i stron internetowych.

W pierwszych betach systemów iOS 16 i iPadOS 16 automatyczna weryfikacja jest domyślnie włączona. Firma Apple potwierdziła, że funkcja ta jest obsługiwana także w systemie macOS Ventura.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top