reka

Lekarze zalecają częstszą zmianę pozycji smartfona. Dlaczego?

W ostatnich latach średni czas użytkowania smartfonów rośnie, a urządzenia są coraz większe i cięższe. W związku z tym lekarze zalecają częstszą zmianę pozycji smartfona. Dlaczego?

Wielu używa małego palca do trzymania smartfonów i w związku z tym deformacja małych palców z tego powodu stała się dość powszechna potwierdza to zastępca głównego lekarza Wydziału Medycyny Rehabilitacyjnej Szpitala Zhongda Południowo-Wschodniego Uniwersytetu Chin Ma Ming.

W przypadku braku widocznego bólu i lokalnego dyskomfortu w krótkim okresie interwencja nie jest wymagana. Jeśli jednak powtarza się to przez długi czas, gdy tkanki miękkie poddawane są nadmiernemu uciskowi, może to prowadzić do patologicznych zmian zapalnych. Jeśli długotrwałe korzystanie z telefonu komórkowego powoduje zapalenie pochewek ścięgnistych, to wymaga natychmiastowego leczenia.

Lekarze zalecają częstszą zmianę pozycji smartfona. Dlaczego? ciekawostki lekarz, iPhone  W ostatnich latach średni czas użytkowania smartfonów rośnie, a urządzenia są coraz większe i cięższe. W związku z tym lekarze zalecają częstszą zmianę pozycji smartfona. Dlaczego? reka1

Dr Ma powiedział, że pierwszą reakcją zapalenia pochewek ścięgnistych jest ból, a drugą ograniczenie ruchu. Lekarz przypomina: trzymając w ręku telefon komórkowy należy często zmieniać jego ułożenie w dłoniach, aby uniknąć długotrwałego nacisku na jeden palec. Zmniejszy to ryzyko deformacji lub zapalenia.

Jeśli odczuwasz dyskomfort, możesz wykonać prosty masaż, przywracając prawidłowy przepływ krwi w palcu i zmniejszając napięcie tkanek miękkich.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top