ios17.1

iOS 17.1 naprawia kolejny irytujący błąd w iPhone’ach 15, 15 Pro

Ostatnio, Apple udostępniło drugą wersję beta systemu operacyjnego iOS 17.1, skierowaną do programistów, którzy zdecydowali się na korzystanie z wersji testowych.

Jak się okazuje ta najnowsza wersja przynosi ze sobą szereg naprawionych błędów i usprawnień, w tym poprawki w aplikacji Wiadomości na iPhone’ach 15 i 15 Pro.

W poprzednich wydaniach systemu iOS 17, właściciele tych najnowszych modeli iPhone’ów zgłaszali pewne problemy z narzędziem wyszukiwania w natywnej aplikacji Wiadomości. Po przeprowadzeniu migracji danych z innego iPhone’a, funkcja wyszukiwania wykazywała tylko najnowsze wiadomości, pomijając starsze konwersacje. To niedoprecyzowanie w mechanizmach wyszukiwania stało się przyczyną frustracji dla wielu użytkowników, którzy aktywnie dyskutowali o tym problemie na różnych forach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

iOS 17.1 naprawia kolejny irytujący błąd w iPhone'ach 15, 15 Pro ciekawostki usprawnienia, stabilność, planowane aktualizacje, narzędzie wyszukiwania, migracja danych, iphone 15 pro, iPhone 15, iOS 17.1, deweloperska wersja beta, Błędy, archiwalne wiadomości, Apple, aplikacja wiadomości, aktualizacja systemu, Aktualizacja  Ostatnio, Apple udostępniło drugą wersję beta systemu operacyjnego iOS 17.1, skierowaną do programistów, którzy zdecydowali się na korzystanie z wersji testowych. iOS17.1beta2

Według pierwszych doniesień od użytkowników, którzy zaktualizowali swoje urządzenia do najnowszej wersji beta iOS 17.1, wygląda na to, że błąd w narzędziu wyszukiwania w aplikacji Wiadomości został w końcu rozwiązany. Należy jednak dodać, że pełne zindeksowanie i przywrócenie archiwalnych wiadomości na urządzeniu może zająć około godziny czasu.

Warto również podkreślić, że nie wszyscy użytkownicy od razu zauważyli różnicę po aktualizacji. W niektórych przypadkach konieczne było wykonanie dodatkowych kroków, aby poprawka zadziałała prawidłowo. Użytkownicy, dla których aktualizacja nie przyniosła natychmiastowego efektu, zalecali otwarcie menu Ustawienia, wybranie opcji Wiadomości, a następnie Siri i Wyszukiwanie. Tam trzeba wyłączyć wszystkie dostępne opcje, zrestartować urządzenie i ponownie je włączyć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Apple jeszcze nie udostępniło oficjalnej, publicznej wersji systemu iOS 17.1, ale wszystko wskazuje na to, że zobaczymy ją już w najbliższych tygodniach. Dla tych, którzy borykają się z problemami związanymi z narzędziem wyszukiwania w aplikacji Wiadomości, są dwie opcje: albo zainstalować deweloperską wersję beta systemu przez menu Ustawienia – Ogólne – Aktualizacja systemu, albo poczekać na oficjalne wydanie. Ostateczna wersja prawdopodobnie przyniesie jeszcze więcej stabilności i dodatkowe usprawnienia, więc warto być na bieżąco z planowanymi aktualizacjami od Apple.

Tak czy inaczej, fakt, że Apple skupia się na rozwiązywaniu błędów zgłaszanych przez użytkowników, zwłaszcza w kontekście najnowszych modeli iPhone, jest pozytywnym sygnałem. Z pewnością wiele osób cierpliwie czeka na ostateczne wydanie systemu iOS 17.1, z nadzieją na to, że usprawnienia będą jeszcze bardziej kompleksowe.

Ktoś z was miał lub ma podobny problem? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top