freeform 2

iOS 18 będzie zawierał nową wersję aplikacji Freeform

Apple planuje wprowadzenie odświeżonej wersji aplikacji Freeform, która będzie częścią nadchodzących systemów operacyjnych iOS 18 oraz macOS 15.

Zaktualizowana aplikacja Freeform zaoferuje użytkownikom nową funkcjonalność o nazwie „Sceny dowolne”. Dzięki tej innowacji, osoby korzystające z aplikacji będą miały możliwość wybierania i organizowania określonych sekcji, zwanych „Scenami”, w przejrzyste zakładki. To rozwiązanie ma na celu ułatwienie nawigacji oraz efektywniejszą pracę nad projektami.

Ulepszenie to pozwoli użytkownikom na szybki dostęp do wcześniej wyselekcjonowanych fragmentów pracy, nawet jeśli w międzyczasie skupią się na innych obszarach swojej planszy projektowej. Oprócz możliwości wyboru i zmiany nazwy scen, aplikacja umożliwi także ich edycję i współdzielenie z innymi użytkownikami. Dzięki integracji z iCloud, współpraca nad projektami stanie się jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna, co z pewnością zwiększy produktywność pracy zespołowej.

iOS 18 będzie zawierał nową wersję aplikacji Freeform ciekawostki system iOS 18, macOS 15, iOS 18, aplikacja Freeform, aktualizacja iOS 18  Apple planuje wprowadzenie odświeżonej wersji aplikacji Freeform, która będzie częścią nadchodzących systemów operacyjnych iOS 18 oraz macOS 15. iOS18 2 2

Nowe narzędzia do zarządzania scenami znajdą się w intuicyjnie zaprojektowanym interfejsie użytkownika, umiejscowionym w lewym dolnym rogu aplikacji, obok kontrolerów powiększenia. Ikona menu, przedstawiająca trzy pionowe linie, zwana popularnie „paskiem kanapkowym”, stanie się punktem dostępu do funkcji Scen. Po jej aktywacji użytkownicy zobaczą pasek narzędziowy z ikonami strzałek umożliwiającymi łatwe przemieszczanie się między różnymi scenami. Ponadto, kwadratowa ikona umieszczona między strzałkami otworzy dostęp do dodatkowych opcji zarządzania scenami, co znacząco ułatwi organizację pracy.

Apple zadbało również o użytkowników preferujących skróty klawiaturowe, wprowadzając nowe kombinacje ułatwiające nawigację między scenami. Dzięki skrótom „Opcja + Polecenie + ]” dla następnej sceny oraz „Opcja + Polecenie + [” dla poprzedniej, praca z aplikacją Freeform stanie się jeszcze szybsza i bardziej efektywna.

Umożliwienie bardziej strukturyzowanego podejścia do organizacji pracy, lepsza nawigacja oraz udoskonalone opcje współpracy to tylko niektóre z obiecujących zmian, jakie niesie ze sobą najnowsza aktualizacja. Apple kontynuuje rozwój swoich systemów operacyjnych i aplikacji, dążąc do zapewnienia użytkownikom jak najlepszych narzędzi do efektywnej i komfortowej pracy. Zapowiedziane ulepszenia w aplikacji Freeform stanowią kolejny krok w kierunku realizacji tej misji, oferując nowe możliwości i ułatwienia, które z pewnością zostaną ciepło przyjęte przez społeczność użytkowników produktów Apple.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 233

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top