widgety ios17

iOS 18 pozwoli lepiej kontrolować układ ikon na ekranie głównym

W najnowszej wersji systemu operacyjnego czyli iOS 18, pojawią się znaczące ulepszenia dotyczące personalizacji interfejsu użytkownika.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od osób zaznajomionych z planami firmy, zmiany te pozwolą użytkownikom na bardziej elastyczne zarządzanie wyglądem ekranu głównego ich iPhone’ów.

W obecnych wersjach iOS, aplikacje i ikony na ekranie głównym są automatycznie organizowane w szeregach i kolumnach, tworząc rodzaj niezmiennego siatki. Jest to rozwiązanie mające na celu zapewnienie spójności i porządku.

iOS 18 pozwoli lepiej kontrolować układ ikon na ekranie głównym ciekawostki układ ikon, system iOS 18, iOS 18, ikony w iOS 18  W najnowszej wersji systemu operacyjnego czyli iOS 18, pojawią się znaczące ulepszenia dotyczące personalizacji interfejsu użytkownika. iOS18 2 2

Jednakże, od czasu premiery iOS 18, posiadacze iPhone’ów uzyskają możliwość dostosowania tej siatki do własnych preferencji. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu opcji tworzenia przerw między ikonami, co umożliwi tworzenie pustych obszarów, a co za tym idzie, bardziej indywidualne i uporządkowane rozmieszczanie aplikacji na ekranie.

Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się dzięki wnikliwym obserwacjom Marka Gurmanna z Bloomberg, który podkreślił, że następna aktualizacja systemu iOS przyniesie użytkownikom “bardziej konfigurowalny” ekran główny. Co prawda, obecnie użytkownicy mają możliwość modyfikowania swoich ekranów głównych za pomocą aplikacji trzecich, takich jak Shortcuts czy Widgetsmith, oferujących tworzenie “pustych” ikon aplikacji, jednak natywne opcje personalizacji zaproponowane przez Apple mają być znacznie bardziej intuicyjne i oficjalnie wspierane.

Zmiany w konfiguracji ekranu głównego nawiązują do wcześniejszych aktualizacji systemu, począwszy od iOS 16, które umożliwiły użytkownikom personalizację ekranu blokady. Apple wydaje się kontynuować tę tendencję, rozszerzając ją na kolejne aspekty interfejsu użytkownika. Przewiduje się, że dzięki iOS 18 ekran główny urządzeń Apple przejdzie największą metamorfozę od wielu lat, stając się jeszcze bardziej dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników.

Oprócz nowych możliwości personalizacji ekranu głównego, iOS 18 ma przynieść szereg innych innowacji i usprawnień. Mówi się o zaimplementowaniu nowych funkcji AI, które mają wzbogacić interakcję z asystentem Siri oraz poprawić funkcjonalność wielu aplikacji. Ponadto, aktualizacja ma wprowadzić wsparcie dla komunikacji RCS w aplikacji Wiadomości, co ułatwi wymianę wiadomości między użytkownikami iPhone’ów a urządzeniami z systemem Android. Spodziewane są również zmiany w projektowaniu interfejsu, co może oznaczać kolejny krok w ewolucji wizualnej systemu iOS.

Ostateczne ogłoszenie iOS 18 nastąpi podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC), organizowanej przez Apple w czerwcu. To wydarzenie zawsze przynosi wiele emocjonujących nowości dla deweloperów i użytkowników produktów marki, a tegoroczna edycja z pewnością nie będzie wyjątkiem. Ulepszenia w zakresie personalizacji ekranu głównego, wraz z innymi zapowiedzianymi funkcjami, wskazują na dążenie Apple do oferowania coraz bardziej spersonalizowanych i intuicyjnych rozwiązań, odpowiadających na rosnące oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 233

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top