iPhone 11

iPhone 11 będzie wyposażony w nowy koprocesor R1

Apple planuje dodać nowy koprocesor R1, o nazwie kodowej Rose, do układów A13 w iPhone 11. Informacje o tym znalazł portal MacRumors w kodzie iOS 13 beta.

Według informacji zasada działania koprocesora Rose, R1 (t2006), jest podobna do koprocesora Apple Series M, ponieważ pomaga poinformować iOS o tym, gdzie jest iPhone.

iPhone 11 będzie wyposażony w nowy koprocesor R1 polecane, ciekawostki Rose, koprocesor R1, iPhone 11, Apple  Apple planuje dodać nowy koprocesor R1, o nazwie kodowej Rose, do układów A13 w iPhone 11. Informacje o tym znalazł portal MacRumors w kodzie iOS 13 beta. iPhone11 5 623x350

Charakterystyczną cechą R1 jest to, że łączy znacznie więcej czujników niż koprocesor ruchu. Pozwoli to dokładniej zrozumieć, gdzie znajduje się urządzenie. Teraz koprocesor ruchu łączy dane z kompasu, żyroskopu, akcelerometru, barometru i mikrofonów.

Koprocesor Rose dodaje obsługę inercyjnego modułu pomiarowego (IMU), Bluetooth 5.1, ultraszerokopasmowego (UWB) i funkcji kamery (w tym rejestrowania ruchu i śledzenia optycznego), łącząc dane czujnika z breloczkiem Apple, który także ma zostać zaprezentowany w dniu jutrzejszym.

Dla przypomnienia dodam, że prezentacja Apple iPhone 11 odbędzie się jutro o godzinie 19. Link do transmisji na żywo znajdziecie – w tym miejscu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry