iphone13

iPhone dominuje na rynku smartfonów premium

Z 62-procentowym udziałem w rynku smartfonów klasy premium, Apple pozostaje niekwestionowanym liderem wśród urządzeń kosztujących ponad 400 USD.

Mimo że rynek smartfonów zwalnia, udział Apple w nim rośnie z miesiąca na miesiąc w pierwszym kwartale 2022 roku. Wystarczy powiedzieć, że firma z Cupertino zanotowała 57-procentowy wzrost rok do roku, osiągając 62-procentowy udział w rynku globalnym.

iPhone dominuje na rynku smartfonów premium ciekawostki iPhone, Apple  Z 62-procentowym udziałem w rynku smartfonów klasy premium, Apple pozostaje niekwestionowanym liderem wśród urządzeń kosztujących ponad 400 USD. smartfony premium

Firma Counterpoint potwierdza, że jest to najwyższy udział osiągnięty przez Apple w I kwartale od I kwartału 2017 roku w przypadku smartfonów klasy premium. iPhone 13 pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem na świecie od października 2021 roku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich producentów, rynek smartfonów klasy premium kosztujących ponad 400 dolarów zmniejszył się z roku na rok, a praktycznie tylko firma Apple odnotowała pozytywny wynik. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w całym sektorze smartfonów Apple zajmuje pięć z dziesięciu czołowych miejsc na świecie.

Z raportu wynika również, że Apple najbardziej skorzystało na spadku popularności Huawei na rynku urządzeń premium, zyskując większość użytkowników, zwłaszcza w Chinach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry