Krzysiek Borek01.08.2018
iPhone X Plus będzie mógł działać w poziomie

Kod źródłowy najnowszej wersji testowej iOS 12 zdradza kolejne nowości, tym razem przygotowane z myślą o nadchodzącym iPhonie X Plus.

Okazuje się, że oprogramowanie pozwoli mu działać poziomo, co do tej pory było zarezerwowane wyłącznie dla iPada.

W tej chwili można to sprawdzić wyłącznie w najnowszym Xcode po uruchomieniu emulatora iOS. Pierwsze aplikacje kompatybilne z nowym trybem działania to Kalendarz, Kontakty i Wiadomości, ale wierzę, że wszystkie domyślnie programy w iOS 12 będą tak działać.

Apple released the fifth test version of iOS 12 for developers yesterday. To our surprise, when running the new build with the supposed resolution of the iPhone XS Plus, it was possible to view the applications in landscape mode as they are displayed on the larger models. That is, taking better advantage of the space of the big screen.

iPhone X nie działa w całości w poziomie, a jedynie wybrane aplikacje. Oby funkcja rzeczywiście pojawiła się w ostatecznej wersji oprogramowania, które powinno pojawić się we wrześniu razem z nowymi iPhone’ami.

Rzut poziomy interfejsu to nie jedyne nowości zauważone w piątej wersji testowej iOS 12, oprócz tego dowiedzieliśmy się, że Homepod będzie zdolny prowadzić rozmowy telefoniczne, a iPhone X Plus może dostać wariant z Dual SIM. Oprogramowanie skrywa również wygląd nowej stacji ładującej dla AirPods, która zyskała możliwość bezprzewodowego ładowania.

W tym roku Apple zaplanowało wydanie trzech iPhone’ów we wrześniu. Poza modelem X Plus możemy liczyć na drugą generację X i najtańszy z modeli wyposażony w 6,1 – calowy wyświetlacz LCD nie wspierający 3D Touch. Poza iPhone’ami w tym samym momencie powinny zadebiutować dwa warianty iPada Pro.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek