Krzysiek Borek28.04.2018
Jailbreak iOS 11.3 istnieje, ale nie zostanie wydany

Od czasu wprowadzenia programu Bug Bounty w wykonaniu Apple widzimy co raz mniej możliwości odblokowania iOS na instalację aplikacji spoza App Store.

Zdaje sobie sprawę z tego, że to dobrze płatne przedsięwzięcie i wielu utalentowanych programistów jest skorych do zarobienia poważnych pieniędzy za odnalezienie poważnych luk w zabezpieczeniach.

S0rryMyBad udostepnił na Twitterze zdjęcie swojego MacBooka i zrzut ekranu z wygrania 30 tysięcy dolarów za odnalezienie błędów w przeglądarce Edge. Chłopak w swoim bio na Twitterze wyraźnie napisał, że jest zainteresowany łamaniem zabezpieczeń systemów operacyjnych Apple.

Według informacji z wiadomości od Microsoftu Qixun zarobił 30 tysięcy dolarów za znalezienie dwóch błędów w przeglądarce witryn internetowych Edge. Jednym z nich jest Edge – UaF On the latest patch, a drugi to Edge – Chakra::Remote Code Execution Vul. Wielu zwykłych użytkowników urządzeń mobilnych Apple zainteresowanych Jailbreak chciałoby się dowiedzieć czy chłopak rzeczywiście ma Jailbreak dla obecnie najnowszej wersji iOS, nie licząc drobnej aktualizacji 11.3.1.

Nie trzeba o to pytać Qixuna, ponieważ obserwuje go wielu znanych programistów ze światka Jailbreak, więc to mówi samo za siebie. Pewnie z chęcią zapytalibyście kiedy się pojawi, ale wydaje mi się, że nie ma na to szans, choć mogę być w błędzie. Nie zmienia to jednak faktu, że nie należy się nastawiać na kolejny Jailbreak.

Czas pokaże jak rozwinie się sytuacja, ale obecnie na waszym miejscu pozostałbym na 11.3 lub do niego wrócił, dopóki jest weryfikowany na serwerach TSS Apple. Pamiętajcie, że Apple po takim odkryciu może szybko wyłączyć 11.3 z weryfikacji na serwerach aktywacyjnych, co przełoży się na brak możliwości powrotu do tej wersji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS