Krzysiek Borek11.11.2019
Jak prawidłowo wykonać Jailbreak używając checkra1n – instrukcja krok po kroku

Jailbreak iOS 12.4 – 13.2.2 jest dostępny dzięki aplikacji checkra1n na macOS. Aplikacja jest jeszcze w fazie testów i nie jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi Apple.

Początkowo próbowałem zrobić Jailbreak na iPadzie Air z iOS 12.4.3, ale na razie nie da się go wykonać. Zdecydowałem jednak, że na potrzeby poradnika wykonam go na iPhonie 7 z iOS 13.2.2.

Lista kompatybilnych urządzeń:

Najpierw musimy pobrać aplikację ze strony projektu i zainstalować ją na komputerze z macOS.

Po podłączeniu urządzenia do komputera, checkra1n od razu je wykryje, a informacje o podłączonym urządzeniu pokażą się w aplikacji i będziemy mogli kliknąć Start.

Będziecie musieli wprowadzić iPhone’a lub iPada w tryb DFU, ale program pokaże wam jak to zrobić, więc nie martwcie się, że możecie tego początkowo nie umieć.

Po wykryciu iPhone’a/iPada w trybie DFU, checkra1n rozpocznie proces wykonania Jailbreak. Pojawi się wtedy ekran verbose na urządzeniu, a po zakończeniu operacji na ekranie głównym urządzenia pojawi się aplikacja mobilna checkra1n.

To jeszcze nie koniec, teraz musimy sami zainstalować Cydie, ale wystarczy ją wybrać z poziomu aplikacji mobilnej i po chwili zostanie zainstalowana.

Później możecie się już cieszyć Jailbreak i zacząć korzystać ze swojego urządzenia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS