applewatchultra2

Jak w pełni naładować Apple Watch z systemem watchOS 10

Ochrona baterii i jej wydłużona żywotność to kwestie, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród użytkowników urządzeń przenośnych, takich jak Apple Watch.

W najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego zegarka, watchOS 10, Apple wprowadza kilka mechanizmów mających na celu optymalizację czasu pracy baterii. Są to funkcje o nazwach “Zoptymalizowane ładowanie baterii” oraz “Zoptymalizowany limit ładowania”. Chociaż obie opcje brzmią podobnie, różnią się one pod względem zastosowania i wpływu na żywotność akumulatora.

“Zoptymalizowane ładowanie baterii” to funkcja wprowadzona już w watchOS 7, która analizuje cykliczne zachowania użytkownika i, na tej podstawie, reguluje proces ładowania. Z kolei “Zoptymalizowany limit ładowania” jest nowością w systemie watchOS 10 i polega na tym, że urządzenie zatrzymuje ładowanie na poziomie 80 procent. Celem jest tu wydłużenie ogólnej żywotności baterii przez ograniczenie degradacji chemicznej, która jest wynikiem różnych czynników, takich jak na przykład historia temperatury czy sposób ładowania akumulatora.

Warto zauważyć, że zegarki Apple Watch nie są często aktualizowane, dlatego dbanie o baterię staje się istotną kwestią. Może się jednak zdarzyć, że będziemy potrzebowali naładować zegarek do pełnej pojemności, na przykład przed długim dniem pełnym aktywności, kiedy ładowarka nie będzie dostępna.

Jak w pełni naładować Apple Watch

Jak w pełni naładować Apple Watch z systemem watchOS 10 ciekawostki Zoptymalizowany limit ładowania, Zoptymalizowane ładowanie baterii, Wydłużona żywotność, watchOS 10, Tryb ładowania, Sposób ładowania, Ochrona baterii, Ładowanie do pełnej pojemności, kondycja baterii, Indywidualne potrzeby, Degradacja chemiczna, Cykliczne zachowania użytkownika, Apple Watch, aktualizacje oprogramowania  Ochrona baterii i jej wydłużona żywotność to kwestie, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród użytkowników urządzeń przenośnych, takich jak Apple Watch. AppleWatch

Jeżeli chcemy czasowo wyłączyć “Zoptymalizowany limit ładowania” i naładować zegarek do 100%, proces ten jest dość prosty i nie wymaga zgłębiania się w menu ustawień. Wystarczy podłączyć zegarek do ładowarki i zwrócić uwagę na pojawiający się komunikat oraz ikonę związane z tym trybem ładowania. Następnie, wystarczy dotknąć ikony baterii w lewym górnym rogu ekranu i wybrać opcję “W pełni naładuj teraz”. Warto jednak pamiętać, że ta zmiana jest jednorazowa i przy kolejnym ładowaniu trzeba będzie powtórzyć ten krok.

Jeśli natomiast zdecydujemy, że chcemy całkowicie wyłączyć optymalizację ładowania, można to zrobić w ustawieniach urządzenia. Należy otworzyć aplikację “Ustawienia”, przejść do sekcji “Bateria”, a następnie dotknąć “Kondycja baterii”. W tym miejscu znajduje się opcja “Zoptymalizowane ładowanie baterii”, którą można wyłączyć. To deaktywuje zarówno “Zoptymalizowane ładowanie baterii”, jak i “Zoptymalizowany limit ładowania” w przypadku modeli zegarków Apple Watch do serii 8 włącznie oraz Watch SE. Dla modeli Apple Watch Ultra i Series 9 można również indywidualnie wyłączyć “Zoptymalizowany limit ładowania” i określić, na jak długo chcemy to zrobić.

Mając na uwadze powyższe informacje, użytkownicy mają teraz większą kontrolę nad tym, jak zarządzać żywotnością baterii w swoich zegarkach Apple Watch, dostosowując ustawienia do swoich indywidualnych potrzeb.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 159

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top