macbookpro

Jak wykorzystać klawisz Delete na Mac? Oto kilka sposobów

Klawisz Delete na komputerze Mac oferuje wiele różnych możliwości i nie ogranicza się tylko do usuwania tekstu. Oto kilka z nich, których być może nie znasz.

Jeśli jesteś posiadaczem Maka warto bliżej przyjrzeć się przyciskowi Delete i poznać jego pełne możliwości.

Oto kilka sposobów,  jak można wykorzystać klawisz ten klawisz na komputerze Mac:

Jak wykorzystać klawisz Delete na Mac? Oto kilka sposobów poradniki, ciekawostki Mac, jak działa klawisz delete na mac, delete na mac  Klawisz Delete na komputerze Mac oferuje wiele różnych możliwości i nie ogranicza się tylko do usuwania tekstu. Oto kilka z nich, których być może nie znasz. MacBookAirM2

  • Usuwanie tekstu – większość użytkowników używa klawisza Delete do usuwania tekstu w dokumentach lub polach tekstowych. Po prostu naciśnięcie klawisza Delete podczas pisania spowoduje natychmiastowe usunięcie znaku po lewej stronie kursora. Jeśli przytrzymasz jednocześnie klawisz Fn, możesz użyć tej kombinacji, aby usunąć znaki po prawej stronie kursora. Aby usunąć całe słowa, należy użyć skrótu klawiaturowego Opcja (Alt) + Usuń. Przytrzymując klawisz Fn podczas korzystania z tego skrótu, można zmienić kierunek usuwania tekstu.
  • Usuwanie elementów w Finderze – można także użyć klawisza Delete, aby przenieść wybrane elementy z natywnego Findera do Kosza. Należy jednak pamiętać, że samo naciśnięcie tego klawisza nie spowoduje żadnej akcji w Finderze. Aby usunąć plik lub folder za pomocą klawisza Delete, należy najpierw kliknąć wybrany element myszą, a następnie nacisnąć jednocześnie Cmd + Delete. Następnie można kliknąć Kosz w Docku i opróżnić go za pomocą skrótu klawiaturowego Shift + Cmd + Delete. Jeśli chce się usunąć wybrany element z komputera Mac bezpośrednio i bez przenoszenia go do kosza, należy użyć skrótu klawiaturowego Cmd + Opcja (Alt) + Usuń.
  • Usuwanie obiektów w aplikacjach – klawisz Delete można także wykorzystać do usuwania obiektów w wielu natywnych aplikacjach Apple, nie tylko do obrazków i kształtów w Keynote czy Pages, ale także w iMovie.

Na koniec warto zaznaczyć, że klawisz Delete na komputerze Mac może działać inaczej niż na komputerach z systemem Windows, dlatego warto nauczyć się jego pełnych możliwości, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Oprócz wymienionych powyżej sposobów, istnieją również inne sposoby wykorzystania klawisza Delete na komputerze Mac, np. w niektórych programach do edycji tekstu można go wykorzystać do usuwania całych linii tekstu. Warto więc poeksperymentować i nauczyć się wszystkich możliwości tego klawisza, aby zwiększyć wydajność i efektywność pracy na komputerze Mac.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top