prywatnosc

Jak uniemożliwić Apple skanowanie zdjęć na iPhone?

Jak zapewne większość z Was już wie, Apple aby chronić bezpieczeństwo dzieci zdecydowało się wprowadzić skanowanie zdjęć na naszych iPhone’ach. W tym wpisie dowiesz się jak wyłączyć i uniemożliwić firmie smakowanie zdjęć

Oczywiście nikomu nie spodoba się, że ktoś zagłębia się w jego osobiste zdjęcia, nawet jeśli nic takiego w nich nie ma. Czy możemy zatem się jakich przed tych uchronić? Tak! Jak? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Na początek proponuję trochę zrozumieć terminologię i metody analizy zdjęć, z których Apple planuje korzystać:

 • Po pierwsze, Apple nie będzie fizycznie oglądać zdjęć , będą za to odpowiedzialne specjalne algorytmy i sieci neuronowe;
 • Po drugie, analiza zostanie przeprowadzona ściśle na urządzeniu zgodnie z tą samą zasadą, na której działa Siri;
 • Po trzecie, Apple rozpocznie analizę zdjęć użytkowników dopiero pod koniec roku, po wydaniu iOS 15;
 • Po czwarte, początkowo Apple planuje skanować tylko zdjęcia użytkowników z USA ;
 • Po piąte, użytkownicy będą mieli możliwość wyłączenia analizy zdjęć..

Apple skanuje zdjęcie

 

Nie sądzę, aby te wyjaśnienia – być może z wyjątkiem ostatniego – jakoś szczególnie Cię uspokoiły. Przecież nawet jeśli nie robicie nic nagannego, dla mnie osobiście sam fakt, że Apple może analizować moje zdjęcia, jest trochę zawstydzający. Tutaj w pełni popieram Edwarda Snowdena, który powiedział, że nic nie przeszkodzi Apple w rozszerzaniu w przyszłości granic analizowanych przez siebie treści i wzmacnianiu więzi ze służbami wywiadowczymi.

Jak uniemożliwić Apple skanowanie zdjęć na iPhone? poradniki, ciekawostki skanowanie zdjęć przez Apple, jak wyłączyć skanowanie zdjęć, iPhone, Apple Jak zapewne większość z Was już wie, Apple aby chronić bezpieczeństwo dzieci zdecydowało się wprowadzić skanowanie zdjęć na naszych iPhone'ach. W tym wpisie dowiesz się jak wyłączyć i uniemożliwić firmie smakowanie zdjęć zdjecia apple
Skanowane będą tylko zdjęcia wysyłane do chmury.

Pomimo tego, że sieci neuronowe będą sprawdzać zdjęcia stricte na urządzeniach użytkowników, sprawdzane będą tylko te zdjęcia, które zostaną przesłane do ?Zdjęć iCloud?. Jeśli więc nie przesyłasz zdjęć do chmury, możesz uniknąć weryfikacji.

Ważne jest, aby zrozumieć, że naszym celem nie jest wyłączenie całego iCloud, a tylko opcji Zdjęcia iCloud. Jest to osobna usługa, która odpowiada za przesyłanie i synchronizację zdjęć między wszystkimi urządzeniami. Więc nie martw się po wyłączeniu tej opcji, pozostałe funkcje nie przestaną działać.

Jak pobrać zdjęcia z iCloud

 

Pierwszą czynnością przed wyłączeniem jaką musimy zrobić jest pobranie wszystkich zdjęć z chmury, bo po wyłączeniu tej usługi Apple nadal będzie mógł je analizować. Dlatego wchodzimy na stronę iCloud, otwieramy sekcję ze zdjęciami, zaznaczamy je i pobieramy na nasze urządzenie. Ale to nie wystarczy. Przecież wszystkich zdjęć nie będziemy przechowywać na iPhone, bo jest to zarówno drogie pod względem zużycia pamięci wbudowanej, jak i niewygodne ze względu na ograniczoną dostępność zdjęć.

Dlatego polecam korzystanie z aplikacji firm trzecich do przechowywania zdjęć lub po prostu można zgrać całość na dysk zewnętrzny czy komputer.

Jak wyłączyć skanowanie zdjęć przez Apple

 

Teraz najważniejsza rzecz. Jak wyłączyć wysyłanie zdjęć do chmury Apple i uniemożliwić tym samym skanowanie zdjęć:

 • Przejdź do ?Ustawienia? i kliknij swoje imię;
 • Otwórz iCloud i kliknij zakładkę ?Zdjęcia?;
 • W oknie, które zostanie otwarte, wyłącz element ?Zdjęcia iCloud?;
Jak uniemożliwić Apple skanowanie zdjęć na iPhone? poradniki, ciekawostki skanowanie zdjęć przez Apple, jak wyłączyć skanowanie zdjęć, iPhone, Apple Jak zapewne większość z Was już wie, Apple aby chronić bezpieczeństwo dzieci zdecydowało się wprowadzić skanowanie zdjęć na naszych iPhone'ach. W tym wpisie dowiesz się jak wyłączyć i uniemożliwić firmie smakowanie zdjęć iCloud zdjecia 910x700
 • Kliknij “Usuń z iPhone’a” i potwierdź usunięcie.

Nie bój się nacisnąć Usuń. Tylko zoptymalizowane kopie zostaną usunięte, a oryginały już pobraliśmy. Tylko w ten sposób możesz zabezpieczyć się przed sprawdzaniem swoich osobistych zdjęć.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry