applewatch ekran

Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone?

Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone? Zobacz naszą instrukcję, poradnik krok po kroku pokazujący jak tego dokonać. Klika kliknięć gotowe!

Apple zawsze opowiadało się za przyszłością bez kabli. To właśnie firma z Cupertino forsuje popularność bezprzewodowego ładowania i synchronizacji wszystkich swoich urządzeń za pomocą sieci Wi-Fi i komórkowej. Swego czasu dekoder Apple TV był jednym z pierwszych urządzeń, za pomocą których można było przenieść ekran iPhone’a, iPada lub komputera Mac na ekran telewizora. Wówczas technologia była jeszcze nieco prymitywna, z częstymi awariami połączeń, ale z czasem udało się ją ustabilizować.

Teraz, w ramach dalszego rozwoju technologii AirPlay, wraz z aktualizacją iOS 16 i watchOS 9, Apple wprowadziło możliwość wyświetlania ekranu Apple Watch na iPhone. Co najlepsze, funkcjonalność nie ogranicza się tylko do wyświetlania obrazu. Przyjrzyjmy się, jak działa ta innowacja i zobaczmy do czego może być potrzebna.

AirPlay na Apple Watch

Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone? poradniki, ciekawostki watchOS 9, Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone?, iOS 16  Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone? Zobacz naszą instrukcję, poradnik krok po kroku pokazujący jak tego dokonać. Klika kliknięć gotowe! aw3

Apple już od ponad jednej generacji rozwija komunikację bezprzewodową pomiędzy swoimi urządzeniami. A w ciągu ostatnich dwóch lat technologia AirPlay dość mocno się rozwinęła. W ubiegłym roku, wraz z premierą iOS 15 i macOS Monterey, możliwe stało się wyświetlanie obrazów z iPhone’a lub iPada na ekranie komputera Mac. W tym roku firma z Cupertino poszła jeszcze dalej. Teraz możliwe jest wyświetlenie obrazu z Apple Watch na iPhone. I to nie tylko po to, by wyświetlić obraz, ale by wejść w interakcję z zegarkiem poprzez ekran smartfona.

Niestety, nie wszystkie modele zegarków obsługują nową funkcję. Oto lista Apple Watch, które mogą wyprowadzić obraz na iPhone’a:

  • Apple Watch Series 6.
  • Apple Watch Series 7.

Dlaczego Apple prowadziło taką funkcję i do czego jest ona potrzebna? Na przykład, jeśli uczysz kogoś, jak korzystać z Apple Watch, znacznie wygodniej jest zrobić to za pomocą iPhone’a. W końcu wszystkie czynności, które pokażesz na iPhonie, będą wykonywane na zegarku. Dzięki tej innowacji wreszcie możliwe jest nagrywanie ekranu Apple Watch, aby pokazać niektóre aplikacje lub funkcje. Często zrzut ekranu nie oddaje wszystkiego, co chcesz pokazać, ale tutaj będzie cały filmik. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje więcej opcji interakcji między iPhone’em a Apple Watch.

Jak włączyć Apple Watch Mirroring

Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone? poradniki, ciekawostki watchOS 9, Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone?, iOS 16  Jak wyświetlić ekran Apple Watch na iPhone? Zobacz naszą instrukcję, poradnik krok po kroku pokazujący jak tego dokonać. Klika kliknięć gotowe! aw2

Aby skorzystać z nowej funkcji, trzeba spełnić kilka warunków:

  • Musisz posiadać właściwy model Apple Watch z zainstalowanym watchOS 9.
  • iPhone z systemem iOS 16.

Należy pamiętać, że iOS 16 i watchOS 9 istnieją obecnie tylko jako wersje beta.

Te wersje systemów operacyjnych nie są stabilne i mogą powodować problemy z wydajnością urządzeń. O ile iOS 16 można stosunkowo bezboleśnie cofnąć do iOS 15, to watchOS 9 nie załatwi sprawy. Dlatego odradzamy instalowanie wersji beta na głównych urządzeniach. Jeśli zdecydujesz się na jego instalację, nie zapomnij wykonać kopii zapasowej.

Aby włączyć lustrzane odbicie ekranu Apple Watch na iPhone, wykonaj następujące kroki:

  • Upewnij się, że Apple Watch z watchOS 9 jest sparowany z iPhone z iOS 16.
  • W telefonie iPhone otwórz Ustawienia.
  • Przejdź do “Universal Access”.
  • Przejdź do “Apple Watch Mirroring” i aktywuj przełącznik.

Spowoduje to pojawienie się na dole obrazu zegarka, który po kilku sekundach pokaże ekran. Należy pamiętać, że kółko Digital Crown oraz przycisk Power na ekranie iPhone’a są również klikalne i spełniają swoje bezpośrednie funkcje. Cieszy fakt, że Apple nadal rozwija AirPlay 2 pomiędzy swoimi urządzeniami. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu pojawi się jeszcze więcej nowych funkcji. Osobiście chciałbym zobaczyć możliwość wyświetlania ekranu iPhone’a na iPadzie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry