jobs

Kolejna pamiątka po Steve’ie Jobsie trafia na aukcję

Kolejna cenna pamiątka związana ze Steve’em Jobsem, współzałożycielem Apple, trafiła pod młotek aukcyjny.  Co to takiego?

Jest nią czek wystawiony przez Jobsa na rzecz RadioShack, sklepu, który odegrał znaczącą rolę w historii technologii. Oczekuje się, że ta unikalna rzecz przekroczy kwotę 30 000 dolarów.

Czek, datowany na 23 lipca 1976 roku, jest związany z wczesnym okresem działalności Apple, kiedy to firma mieściła się jeszcze w rodzinnym garażu Jobsa. Suma, jaką Steve Jobs zapisał na czeku – 4,01 dolarów – może wydawać się symboliczna, ale to, co czyni ten przedmiot wyjątkowym, to podpis „Steven Jobs” oraz adres pocztowy, który nawiązuje do skromnych początków giganta technologicznego.

RadioShack, sklep z elektroniką z Bostonu, miał kluczowe znaczenie dla rozwoju technologii w XX wieku. Właśnie tam Steve Wozniak, późniejszy współzałożyciel Apple, jako nastolatek spędzał wiele godzin. To właśnie dzięki oszczędnościom zebranym na zakupy w RadioShack, Wozniak zdołał stworzyć „blue box” – urządzenie umożliwiające darmowe wykonywanie połączeń telefonicznych. Choć było to urządzenie nielegalne, przyczyniło się do pierwszej współpracy biznesowej pomiędzy Wozniakiem a Jobsem. Sprzedając około 200 takich urządzeń, założyli fundament pod przyszłą działalność Apple. Steve Jobs wyznał później, że bez „niebieskich pudełek” Woźniaka, Apple prawdopodobnie by nie powstało.

Kolejna pamiątka po Steve'ie Jobsie trafia na aukcję ciekawostki technologia, Steve Wozniak, Steve Jobs, RadioShack, Przedsiębiorczość, początki firmy., komputer Apple-1, kolekcjonerzy, innowacje, historia, elektronika, Boston, blue box, aukcja, Apple  Kolejna cenna pamiątka związana ze Steve'em Jobsem, współzałożycielem Apple, trafiła pod młotek aukcyjny.  Co to takiego? czek 1

W momencie wystawienia czeku, duet Jobs i Wozniak pracowali nad komputerem Apple-1. Pierwsze modele tego urządzenia były produkowane i sprzedawane w sklepie The Byte Shop w Mountain View w Kalifornii. Łącznie powstało około 200 sztuk Apple-1, co dzisiaj czyni je rzadkością i obiektem pożądania kolekcjonerów.

Aukcja, na której wystawiono czek podpisany przez Jobsa, ma zakończyć się 6 grudnia. Ten wyjątkowy przedmiot nie tylko stanowi bezpośrednią pamiątkę po legendzie technologii, ale także jest symbolem skromnych początków firmy, która miała zrewolucjonizować świat komputerów osobistych. Świadczą o tym nie tylko kwota i podpis na czeku, ale także adres – przypomnienie o garażu, w którym narodziło się Apple.

Znaczenie tej aukcji wykracza poza samą wartość finansową. Jest to przypomnienie o roli, jaką skromne początki, innowacyjność i przedsiębiorczość odegrały w kształtowaniu dzisiejszego krajobrazu technologicznego. Czek, wystawiony przez jednego z najbardziej wpływowych ludzi w branży IT, stanowi świadectwo historycznych początków, które ukształtowały przyszłość technologii. Dla kolekcjonerów i entuzjastów Apple, ta aukcja to niepowtarzalna okazja, by stać się częścią tej historii.

Aukcja kończy się 6 grudnia.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top