ios18 2

Korzystanie z iOS 18 będzie przyjemnością jak nigdy dotąd!

Najnowsze doniesienia na temat systemu iOS 18 sugerują, że korzystanie z “osiemnastki” będzie przyjemnością jak nigdy dotąd! O co chodzi?

Jak zapewne już wiecie z każdą nową wersją swojego systemu operacyjnego, Apple dąży do usprawnienia dostępności oraz ułatwienia użytkowania swoich aplikacji, poprzez wprowadzenie innowacyjnych funkcji i ulepszeń.

W nadchodzącym systemie iOS 18, znanym pod kodową nazwą Crystal, oraz macOS 15, znanym jako Glow, użytkownicy mogą oczekiwać dalszego rozwoju w zakresie ułatwień dostępu. Informacje pozyskane przez MacRumors z branżowych źródeł wskazują, że prace nad wprowadzeniem nowych udogodnień są już w zaawansowanym etapie.

Korzystanie z iOS 18 będzie przyjemnością jak nigdy dotąd! ciekawostki Update, system iOS 18, iOS 18, Apple, aktualizacja iOS 18  Najnowsze doniesienia na temat systemu iOS 18 sugerują, że korzystanie z "osiemnastki" będzie przyjemnością jak nigdy dotąd! O co chodzi? iOS18 10

Wśród nowości, które mają pojawić się w systemie iOS 18, znajduje się funkcja Adaptacyjnych Skrótów Głosowych. Będzie ona umożliwiała przypisanie wybranej frazy głosowej do konkretnego ustawienia dostępności, co pozwoli użytkownikom na szybką zmianę wybranych funkcji, takich jak VoiceOver, sterowanie głosem, czy funkcja powiększania, wyłącznie za pomocą komendy głosowej. To rozwiązanie ma na celu zwiększenie personalizacji oraz efektywności korzystania z urządzeń Apple.

Dodatkowo, wprowadzona zostanie nowa sekcja w funkcji Live Speech, umożliwiająca użytkownikom tworzenie własnych kategorii dla często używanych fraz. Dzięki temu, będzie można nie tylko lepiej zorganizować frazy, ale także przypisać im nazwy i wybrać spośród różnorodnych ikon, co znacząco poprawi doświadczenia związane z komunikacją.

Również obszar, w którym Apple planuje wprowadzić usprawnienia, dotyczy niestandardowych rozmiarów czcionek. Ulepszenie to pozwoli na większą kontrolę nad wyglądem tekstu w aplikacjach, dając użytkownikom możliwość dostosowania rozmiaru czcionki do indywidualnych potrzeb i preferencji. W macOS 15 rozszerzona zostanie lista aplikacji wspierających tę funkcję, obejmując takie programy jak Książki, Aktualności, Dyby, Porady oraz Pogoda, co zwiększy dostępność i czytelność treści.

Choć te nowości są obecnie w fazie rozwoju, istnieje możliwość, że nie wszystkie zaprezentowane ulepszenia zostaną udostępnione w finalnej wersji systemu. Apple jest znane z tego, że wycofuje projekty, które nie spełniają ich rygorystycznych standardów jakości. Niemniej jednak, przedstawione funkcje świadczą o zaangażowaniu firmy w poprawę dostępności i użyteczności ich systemów operacyjnych.

Wewnątrz firmy Apple trwają również testy nowych możliwości związanych z ułatwieniami dostępu, w tym jednej wykorzystującej śledzenie wzroku. Szczegóły tych funkcji są jeszcze niejasne, ale ich rozwój może przynieść znaczące ulepszenia w interakcji z urządzeniami Apple. Informacje na temat postępów w pracach nad systemem operacyjnym powinny być sukcesywnie ujawniane, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się Worldwide Developers Conference (WWDC).

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top