Koszmar Apple przed Bożym Narodzeniem ciekawostki   Według Nikkei linia produkcyjna iPhone'a została wstrzymana po raz pierwszy od ponad dekady. Montaż iPhone'a i iPada „został wstrzymany na kilka dni z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw i energii elektrycznej w Chinach”. iphone13 1 1300x700

Koszmar Apple przed Bożym Narodzeniem

Według Nikkei linia produkcyjna iPhone’a została wstrzymana po raz pierwszy od ponad dekady. Montaż iPhone’a i iPada „został wstrzymany na kilka dni z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw i energii elektrycznej w Chinach”.

Jeden z menedżerów łańcucha dostaw powiedział Nikkei:

„Ze względu na ograniczoną liczbę komponentów i układów scalonych nie ma sensu pracować w nadgodzinach w dni wolne od pracy i płacić dodatkowym pracownikom. To nigdy wcześniej się nie wydarzyło. Ten okres zawsze był najbardziej pracowitym okresem, kiedy wszyscy monterzy zwiększali produkcję.”

Apple już obniżyło swoje prognozy dotyczące produkcji iPhone’a 13 w październiku. W listopadzie firma musiała ograniczyć produkcję iPada, aby utrzymać produkcję iPhone 13, a to nie wystarczyło, aby zapobiec zatrzymaniu produkcji.

Koszmar Apple przed Bożym Narodzeniem ciekawostki   Według Nikkei linia produkcyjna iPhone'a została wstrzymana po raz pierwszy od ponad dekady. Montaż iPhone'a i iPada „został wstrzymany na kilka dni z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw i energii elektrycznej w Chinach”. iPhone13pro 1

Pierwotnym celem Apple było wypuszczenie 95 milionów smartfonów iPhone 13 w 2021 roku, ale na początku grudnia prognoza została obniżona do 83-85 milionów.

Według Nikkei, produkcja modeli iPhone’a 13 we wrześniu i październiku była o 20% mniejsza od zakładanego planu. Tymczasem produkcja iPada osiągnęła zaledwie 50% oczekiwanego wolumenu w tym samym okresie. Produkcja starszych iPhone’ów spadła o 25%, a sytuacja nie poprawiła się od listopada.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top