Krzysiek Borek12.10.2017
Ładowarki do szybkiego ładowania iPhone 8 / iPhone 8 Plus / iPhone X

Apple wreszcie nie pozostaje w tyle za konkurencją i wyposaża swoje najnowsze smartfony w szybkie i bezprzewodowe ładowanie.

Problem w tym, że ładowarki Apple są drogie, ale dziś pokaże wam parę alternatyw (tańszych) i kable.

Musicie widzieć, że ładowarki od Apple są w stanie szybko naładować baterie nowych iPhone’ów. Najtańszą jest bez wątpienia ta od iPada (12W), ale są również mocniejsze (29,61 i 87W). Te są drogie, ale Apple nie zamknęło się na ładowarki firm trzecich, które mogą być tańsze od ich odpowiedników.

Ładowarki firm trzecich muszą mieć wsparcie dla USB PD (Power Delivery) i najlepiej używać ich z oryginalnym kablem USB C Lightning (tak zaleca producent). Okazuje się jednak, że również kable firm trzecich radzą sobie świetnie podczas operacji. Pamiętajcie, że szybkie ładowanie w iPhone’ach pozwala na naładowanie baterii do 50% w 30 minut.

BlitzWolf® BW-S10 30W USB Type-C PD+QC3

Nie byłbym sobą gdybym nie wymienił ładowarki firmy BlitzWolf, którą cenię za kable i ładowarki. Model BW S10 jest najtańszą z propozycji i spokojnie poradzi sobie z ładowaniem iPhone’a 8/8 Plus i X. Dostępny jest wyłącznie jeden kolor (biały) i jeden port USB C ze wsparciem dla Power Delivery, co oznacza, że będziecie musieli ładować urządzenia po kolei, jeżeli macie ich więcej.

Ta sama ładowarka wspiera również technologię Quick Charge 3.0 przygotowaną przez Qualcomm. Dzięki temu będziecie również w stanie szybciej naładować sprzęt z Androidem. Jednak w takiej sytuacji ogromnym problemem okaże się jeden port USB C.

Obecnie BW S10 jest dostępna w przedsprzedaży i możecie zamówić ją tutaj.

Jej cena wynosi niecałe 42 zł, a koszty przesyłki (najtańsze) prawie 8 zł. Liczcie się z tym, że będziecie zmuszeni czekać na ładowarkę nawet miesiąc. Jednak moje doświadczenie ze sklepem Banggood pokazuje, że produkt może się u was pojawić nawet po 10 dniach.

AUKEY PA-Y8 USB-C

Aukey słynie ze świetnych ładowarek, sam korzystam z jednej z nich. Jestem z niej zadowolony, nie występują z nią żadne problemy. Na szczęście producent myśli również o nowszych urządzeniach i ten model spokojnie poradzi sobie z szybkim ładowaniem baterii najnowszych iPhone’ów.

iPhone’y to nie wszystko, ponieważ PA – Y8 radzi sobie nawet z ładowaniem laptopów korzystających z portu USB C. Oznacza to, że jedna sztuka wystarczy do naładowania wielu urządzeń. Niestety nie na raz, ponieważ w przypadku Aukey również mamy jeden port.

PA – Y8 jest zdecydowanie droższa od BlitzWolfa i niektórych ładowarek Apple, ponieważ kosztuje prawie 21 funtów (100 zł i 89 groszy). Kupicie ją tutaj.

Anker Powerport+

Poweport+ jest chyba najciekawszą i jednocześnie najdroższą propozycją. Wszystko za sprawą 5 portów ładowania, ale znowu tylko jeden wykorzystuje USB PD, reszta portów korzysta z technologii PowerIQ.

Dostosowuje ona automatycznie parametry do podpiętego urządzenia i ładuje baterię. Ta ładowarka również nie ma problemów z ładowaniem laptopów.

Zastosowanie większej ilości portów sprawia, że nie musimy czekać na naładowanie jednego urządzenia do pełna i podpięcia kolejnego. Dzięki temu możemy podłączyć iPhone’a do USB PD, a resztę urządzeń do zwykłych portów USB.

Za Anker Powerport+ musimy zapłacić prawie 35 funtów (170 zł), ładowarkę zamówicie tu.

Ładowarki to nie wszystko, ponieważ do sprawnego działania wymagają jeszcze kabla USB C – Lightning, dopiero wtedy zauważycie różnicę w czasie ładowania baterii (szkoda, że tylko do 50%).

YONTEX USB C – Lightning

W tym przypadku USB C korzysta ze standardu 2.0 w przypadku przesyłania danych. Nie zmienia to jednak faktu, że spokojnie podłączymy kabel do dedykowanych ładowarek Apple i tych firm trzecich.

Dzięki niemu naładujemy również szybciej najnowsze iPhone’y, a to najważniejsza kwestia podczas zakupu kabla.

Za kabel Yontex zapłacicie prawie 7 funtów (33 zł), zamówicie go tu.

Myślę, że nowy użytkownik iPhone’a 8/8 Plus lub X zdecyduje się jednak na tańsze lub droższe ładowarki w porównaniu do produktów Apple. Mam wrażenie, że najlepszym wyborem będzie produkt BlitzWolf zważywszy na jego najniższą cenę.

Szkoda, że ten sam producent nie oferuje obecnie kabli USB C – Lightning, ale można je znaleźć w niższych cenach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek