censored

Lista państw o największym stopniu cenzury internetowej

Nowe badanie przeprowadzone przez Proxyrack, firmę specjalizującą się w badaniach dotyczących cyberbezpieczeństwa i wolności w sieci, rzuciło nowe światło na globalne ograniczenia w dostępie do internetu.

Wbrew oczekiwaniom, liderem rankingu nie okazały się typowo przywoływane państwa znane z surowej kontroli nad informacjami, takie jak Chiny, Iran, czy Korea Północna. Do niespodzianki wielu, najbardziej restrykcyjnym krajem w zakresie kontroli internetowej okazały się Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), które uzyskały aż 8,03 punktów na możliwych 10 w skali cenzury stworzonej przez Proxyrack.

Badanie Proxyrack skupiło się na kilku kluczowych aspektach związanych z ograniczeniami dostępu do Internetu. Analizowano między innymi ilość blokowanych treści o charakterze erotycznym, popularność usług VPN wśród mieszkańców danego kraju, stopień korzystania z systemów P2P jak torrenty, oraz ogólną dostępność sieci internetowej dla populacji.

TOP 10 państw o największym stopniu cenzury internetowej

Lista państw o największym stopniu cenzury internetowej ciekawostki Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zatoka Perska, wolność w sieci, usługi VPN, treści dla dorosłych, sieć torrent, rankin, Proxyrack, Polska, ograniczenia, Katar, dostęp do internetu, cyberbezpieczeństwo, cenzura, badanie  Nowe badanie przeprowadzone przez Proxyrack, firmę specjalizującą się w badaniach dotyczących cyberbezpieczeństwa i wolności w sieci, rzuciło nowe światło na globalne ograniczenia w dostępie do internetu. haker

Zjednoczone Emiraty Arabskie zdecydowanie przewodzą w rankingu, przede wszystkim z powodu drastycznych ograniczeń związanych z korzystaniem z sieci torrent, usług VPN oraz dostępem do stron o treściach dla dorosłych. Nie jest to jedyny kraj Zatoki Perskiej na wysokich miejscach listy. Na drugim miejscu uplasował się Katar, z wynikiem 6,95 punktów na 10 w skali cenzury Proxyrack.

Lista państw o największym stopniu cenzury internetowej ciekawostki Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zatoka Perska, wolność w sieci, usługi VPN, treści dla dorosłych, sieć torrent, rankin, Proxyrack, Polska, ograniczenia, Katar, dostęp do internetu, cyberbezpieczeństwo, cenzura, badanie  Nowe badanie przeprowadzone przez Proxyrack, firmę specjalizującą się w badaniach dotyczących cyberbezpieczeństwa i wolności w sieci, rzuciło nowe światło na globalne ograniczenia w dostępie do internetu. cenzura scaled

Jednakże, pomimo że oba kraje cieszą się podobnym stopniem kontroli nad internetem, Katar zdaje się być nieco bardziej liberalny w swojej polityce. W Katarze nie ma tak drastycznych ograniczeń związanych z korzystaniem z sieci torrent, a dodatkowo mniej obywateli korzysta z usług VPN – “tylko” 39,2% populacji, w porównaniu do procentowego udziału użytkowników VPN w ZEA. Polska znalazła się na 58 miejscu w rankingu.

Badanie Proxyrack dostarcza wartościowych informacji na temat globalnego krajobrazu cenzury internetowej. Wyniki te pokazują, jak różnorodne są podejścia różnych krajów do regulacji dostępu do internetu i jak te regulacje wpływają na codzienne życie ich obywateli. Jako społeczeństwo cyfrowe musimy zawsze być świadomi tych różnic i bacznie obserwować wszelkie zmiany w tej dziedzinie, by móc skutecznie walczyć o wolność słowa i informacji w sieci.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top