Luka w procesorach MediaTek umożliwia podsłuchiwanie rozmów telefonicznych ciekawostki mediatek, luka w MediaTek  Luka w procesorach MediaTek. Hakerzy z firmy Check Point Research odkryli lukę w procesorach MediaTek, która umożliwia podsłuchiwanie wszystkich rozmów telefonicznych. MediaTek 1300x700

Luka w procesorach MediaTek umożliwia podsłuchiwanie rozmów telefonicznych

Luka w procesorach MediaTek. Hakerzy z firmy Check Point Research odkryli lukę w procesorach MediaTek, która umożliwia podsłuchiwanie wszystkich rozmów telefonicznych.

Backdoor został znaleziony w kodzie koprocesora DSP, który odpowiada za przetwarzanie sygnałów audio. Specjaliści opracowali aplikację, która mogła przechwytywać dźwięk przechodzący przez układ audio, a następnie zapisywać go na urządzeniu i wysyłać na serwer.

Firma Check Point Research zgłosiła problem do MediaTek, Google i Xiaomi kilka tygodni temu. MediaTek poinformował, że naprawił lukę w październikowej aktualizacji zabezpieczeń.

Luka w procesorach MediaTek umożliwia podsłuchiwanie rozmów telefonicznych ciekawostki mediatek, luka w MediaTek  Luka w procesorach MediaTek. Hakerzy z firmy Check Point Research odkryli lukę w procesorach MediaTek, która umożliwia podsłuchiwanie wszystkich rozmów telefonicznych. media1

Hakerzy nie znaleźli potwierdzenia, że ​​atakujący wykorzystali tę lukę. Spekulowali jednak, że MediaTek może celowo pozostawić lukę, aby producenci smartfonów słuchali swoich użytkowników. Ekspertom udało się złamać układ MediaTek MT6853 zainstalowany w Xiaomi Redmi Note 9 5G. Dokładna liczba procesorów, które zawierały tę lukę, jest nieznana.

Ponieważ znajdował się w komponencie DSP używanym w najnowszych układach MediaTek, problem mógł dotyczyć wszystkich obecnych układów firmy. 37% smartfonów na świecie działa na procesorach MediaTek. Większość z nich jest instalowana w chińskich urządzeniach takich jak Xiaomi, Oppo, Realme i Vivo.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top