Mac Studio rozłożony przez iFixit ciekawostki Mac Studio rozłożony, Mac Studio, jak rozkrecic mac studio  iFixit rozebrał na części nowy komputer Mac Studio firmy Apple z procesorem M1 Max. Co znajdziemy w środku? Zobacz wideo. macstudio 2 1 1300x700

Mac Studio rozłożony przez iFixit

iFixit rozebrał na części nowy komputer Mac Studio firmy Apple z procesorem M1 Max. Co znajdziemy w środku? Zobacz wideo.

“Gdyby firma Apple włożyła komputer Mac Pro do komputera Mac mini, otrzymalibyśmy coś, co wygląda bardzo podobnie do nowego Mac Studio” – stwierdzili eksperci z iFixit, opisując wnętrze maszyny.

iFixit potwierdza, że dysk SSD w Mac Studio można wyjąć, ale nie można go uaktualnić ani zastąpić innym, większym dyskiem SSD. iFixit rzeczywiście znalazł puste wolne gniazdo na płycie logicznej i spróbował włożyć do niego dysk SSD z drugiego Mac Studio, ale dysk nie zadziałał. Jednak zamiana dysków SSD o tej samej pojemności między dwoma komputerami Mac Studios przebiegła bezproblemowo.

Mac Studio rozłożony przez iFixit ciekawostki Mac Studio rozłożony, Mac Studio, jak rozkrecic mac studio  iFixit rozebrał na części nowy komputer Mac Studio firmy Apple z procesorem M1 Max. Co znajdziemy w środku? Zobacz wideo. macstudio 1 1

W przeciwieństwie do modułu pamięci masowej, pamięć RAM jest zintegrowana, co oznacza, że rozbudowa pamięci w komputerze Mac Studio nie będzie możliwa po zakupie.

Mac Studio M1 Max jest także wyposażony w ogromny radiator z podwójnym zespołem wentylatorów, a wentylatory są “znacznie masywniejsze niż inne spotykane ostatnio w komputerach Mac”. iFixit twierdzi także, że radiator pozytywnie zmniejsza masę modelu M1, który jest ponad sześciokrotnie cięższy.

Wnętrze Mac Studio jest skomplikowane ze względu na uchwyty, złącza i śruby, co wpływa na możliwości naprawy i dostępność dla użytkowników. iFixit chwali modułowe porty i system zarządzania ciepłem, ale inżynierowie nie są zadowoleni z rozmieszczenia wentylatorów, potencjalnie niemożliwej do rozbudowy pamięci masowej i wbudowanej pamięci RAM. Mac Studio uzyskał w serwisie iFixit ocenę 6 na 10 punktów: “To godny następca Maca mini”.

iFixit zajrzał także do wnętrza monitora Studio Display i stwierdził, że jego wnętrze bardzo przypomina komputer iMac. Kamera internetowa wyświetlacza Studio Display jest podobna do kamery iPhone’a 11, ale iFixit nie ma zbyt wiele do powiedzenia na temat tego modelu w oczekiwaniu na dalszą analizę.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top