Krzysiek Borek18.11.2019
MacBook Pro z 13-calowym ekranem również dostanie nową klawiaturę

MacBook Pro z 16-calowym ekranie niedawno zadebiutował i ma wreszcie poprawioną klawiaturę. Podobna znajdzie się również w wariancie z 13-calowym ekranem, ale musimy na niego poczekać do pierwszej połowy 2020 roku.

Na razie mówi się o 13,3 – calowym wyświetlaczu, ale biorąc pod uwagę węższe ramki wokół wyświetlacza, sam ekran może nieco urosnąć. Miałby mieć 14 cali, a dostawcami nowej klawiatury mają być Wistron i Global Lightning Technologies.

Nowa klawiatura jest oparta na mechanizmie nożycowym i w swojej budowie bardzo przypomina Magic Keyboard dedykowane iMacowi. Przyciski powinny być wytrzymalsze, a co za tym idzie klawiatura nie powinna się szybko uszkodzić.

Ming Chi Kuo przewidział, że Apple przejdzie całkowicie na nowy typ klawiatury w przyszłym roku. Będzie to dotyczyć MacBooka Pro i Air.

Apple z pewnością odejdzie od małego sprawdzonego mechanizmu motylkowego. Obecnie stosowany mechanizm ma wiele niedoróbek i pojawia się wiele problemów z przyciskami. Właśnie dlatego Amerykanie wprowadzili bezpłatny program naprawy klawiatur.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS