macOS Big Sur 11.4 naprawia poważną lukę w zabezpieczeniach Maca ciekawostki macOS Big Sur 11.4, macOS 11.4, luka, bezpieczenstwo  Wydana wczoraj, 24 maja aktualizacja systemu macOS Big Sur 11.4 usuwa lukę typu zero-day, która pozwalała atakującym na zdalne uruchamianie aplikacji, takich jak Zoom, robienie zrzutów ekranu i potajemne rejestrowanie tego, co dzieje się na wyświetlaczu. macOSBigSur

macOS Big Sur 11.4 naprawia poważną lukę w zabezpieczeniach Maca

Wydana wczoraj, 24 maja aktualizacja systemu macOS Big Sur 11.4 usuwa lukę typu zero-day, która pozwalała atakującym na zdalne uruchamianie aplikacji, takich jak Zoom, robienie zrzutów ekranu i potajemne rejestrowanie tego, co dzieje się na wyświetlaczu.

Firma Jamf zarządzająca urządzeniami mobilnymi zwróciła uwagę na problem z bezpieczeństwem, który może spowodować ominięcie ustawień prywatności, dając atakującemu pełny dostęp do dysku, czy możliwość nagrywania ekranu bez zgody użytkownika.

macOS Big Sur 11.4 naprawia poważną lukę w zabezpieczeniach Maca ciekawostki macOS Big Sur 11.4, macOS 11.4, luka, bezpieczenstwo  Wydana wczoraj, 24 maja aktualizacja systemu macOS Big Sur 11.4 usuwa lukę typu zero-day, która pozwalała atakującym na zdalne uruchamianie aplikacji, takich jak Zoom, robienie zrzutów ekranu i potajemne rejestrowanie tego, co dzieje się na wyświetlaczu. macos luka

Obejście było aktywnie wykorzystywane przez hakerów i zostało odkryte przez ekspertów ds. Bezpieczeństwa firmy Jamf podczas analizy szkodliwego oprogramowania XCSSET, które jest aktywnie rozpowszechniane od 2020 roku.

Po zainstalowaniu w systemie ofiary, złośliwe oprogramowanie zostało użyte specjalnie do zrobienia zrzutów ekranu pulpitu bez dodatkowych uprawnień. Jamf zauważa, że ??oprogramowania można również używać do ominięcia innych uprawnień.

Apple oficjalnie potwierdziło, że naprawiło ten błąd w systemie macOS 11.4, więc firma zaleca, aby wszyscy użytkownicy komputerów Mac zainstalowali tę aktualizację.

Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry