windows 11

Menu Start znika w systemie Windows 11 i nie jest to błąd!

W ostatnich dniach społeczność korzystająca z systemu Windows 11 była świadkiem dziwacznego zjawiska: niespodziewanego zniknięcia menu Start.

Co ciekawe, to zniknięcie nie jest przypadkowe, a sytuacją zainteresowali się specjaliści z serwisu XDA Developers. Zwrócili oni uwagę na nową aktualizację systemu, która zdaje się być źródłem tego nietypowego problemu.

Konkretnie, problem dotyczy poprawki technicznej oznaczonej numerem KB5028254, która jest przeznaczona dla systemu Windows 11 w wydaniu 22H2. Trzeba jednak podkreślić, że ta aktualizacja nie jest obowiązkowa. Tym samym, użytkownicy, którzy obawiają się o utratę menu Start, mogą zrezygnować z jej instalacji, unikając w ten sposób potencjalnych komplikacji.

Na pewno zadziwiające jest, że Microsoft, twórca systemu operacyjnego, nie postrzega tego zjawiska jako problemu. Firma wyjaśnia, że znikające menu Start jest efektem zainstalowania specyficznych programów, które wprowadzają modyfikacje do interfejsu użytkownika. Aplikacje takie jak ExplorerPatcher czy StartAllBack są typowymi sprawcami tych zmian.

Menu Start znika w systemie Windows 11 i nie jest to błąd! ciekawostki znikające menu start, wsparcie, Windows 11, System operacyjny, StartAllBack, reinstalacja systemu, przywracanie ustawień fabrycznych, problem, narzędzia trzecie, modyfikacje, Microsoft, menu Start, KB5028254, interfejs użytkownika, ExplorerPatcher, Aktualizacja  W ostatnich dniach społeczność korzystająca z systemu Windows 11 była świadkiem dziwacznego zjawiska: niespodziewanego zniknięcia menu Start. windows11

Microsoft zaleca odinstalowanie takiego oprogramowania przed wprowadzeniem wspomnianej poprawki KB5028254. Co więcej, jeśli aktualizacja została już zainstalowana, usunięcie winnych programów niekoniecznie spowoduje powrót menu Start. W takim scenariuszu konieczne może okazać się przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych lub nawet pełna reinstalacja systemu operacyjnego.

Przyjrzyjmy się teraz możliwym dalszym krokom. Twórcy oprogramowania takiego jak ExplorerPatcher, StartAllBack i innych podobnych aplikacji, prawdopodobnie będą musieli podjąć działania w celu rozwiązania tego problemu. Możemy spodziewać się zaktualizowanych wersji tych narzędzi, które zapobiegną znikaniu menu Start.

W tym kontekście, warto jednak przypomnieć, że Microsoft ma długą historię różnic zwiastunów oprogramowania trzeciego, które wprowadza zmiany do interfejsu systemu operacyjnego. Często te narzędzia są wykorzystywane do przywracania funkcji lub estetyki, które zostały zmienione lub usunięte w nowszych wersjach Windowsa. Niektórzy użytkownicy wykorzystują je do indywidualizacji systemu operacyjnego zgodnie z ich własnym gustem.

Jednakże, modyfikacje systemu operacyjnego mogą prowadzić do komplikacji, zwłaszcza podczas aktualizacji. Microsoft z tego powodu zdecydowanie zaleca unikanie tych narzędzi, a systemy, które zostały w ten sposób zmodyfikowane, nie są objęte wsparciem.

Dlatego też, jeżeli jesteś jednym z użytkowników, który doświadczył zniknięcia menu Start, warto, żebyś rozważył usunięcie modyfikacji i przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych. Alternatywnie, możesz poczekać na aktualizację od twórców modyfikacji, choć czas jej wydania jest nieznany.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 133

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top